Rotující umění: Obrazy plné barev

25.07.2013 - Jan Miklín

<p>Titulem čestného doktora se z Oxfordské univerzity mohou pochlubit jen čtyři Češi: Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš, Václav Havel a Tomáš Halík.</p>

Titulem čestného doktora se z Oxfordské univerzity mohou pochlubit jen čtyři Češi: Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš, Václav Havel a Tomáš Halík.


Reklama

Je na snímku pohled do nitra vesmíru z Hubbleova teleskopu? Nebo proměna daleké galaxie? Vedle jak ta jedle! Švýcarský umělec Fabiano Oefner vytváří zajímavé pestrobarevné obrazy zvláštní technikou: roztočí válce s barvami rychlostí 40 000 otáček za vteřinu a vzniklý mix barev fotí proti černému pozadí. Výsledkem jsou obrazy, připomínající často fotografie z hlubin vesmíru. Ne nadarmo svou nejnovější sérii pojmenoval Black Hole, tedy „Černá díra“.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Hanza neprosperovala jen díky diplomacii – v případě nutnosti dokázala vzpurná hrabství třeba vyhladovět. (ilustrace: Profimedia)

Zajímavosti

Ted Sams získal po 60 letech svůj maturitní diplom. (foto: Profimedia, David Orr ©)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907