Ruští odvážlivci vylezli na sochu Ježíše v Riu

16.12.2015 - Martin Reichman


Reklama

Ruské duo dobrodruhů Vadim Machorov a Vitalij Raskalov se baví šplháním na výškové stavby po celém světě. Borci mají na svém kontě například aktuálně druhý nejvyšší mrakodrap světa Šanghaj Tower. Pro svůj nejnovější cíl si zvolili dominantu brazilského Ria - sochu Krista Spasitele.

„Letos jsme cestovali po Jižní Americe. Navštívili jsme Brazílii, Argentinu a Chile. Prvním městem, a zároveň hlavním cílem naší cesty, bylo Rio de Janeiro. Chtěli jsme vylézt na slavnou sochu Ježíše Krista, která stojí nad městem na vrcholu hory Corcovado. Je obtížné zprostředkovat emoce, které jsem zažil ve chvíli, kdy jsem vylezl na hlavu sochy a otevřel poklop. Zároveň se strachem jsem měl i pocit triumfu. Za bílého dne se k památníku dostanete vlakem, který jde po kolejích zezdola až na vrchol. V noci jsme šli po kolejích pěšky, ve tmě a obklopeni hlasitými zvuky hmyzu a dalších zvířat. Bylo to děsivé, jako by cesta vedla přes džungli. Asi za dvě hodiny jsme byli nahoře. Co se stalo potom, to uvidíte ve videu,“ popsal svou divokou misi Vitalij Raskalov.

Zlézání výškových budov není nic neobvyklého věnuje se mu například Ukrajinec Yaroslav SegedaIvan Kuznetsov nebo Francouz Alain Robert, který vylezl na více než 85 výškových budov.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pokud jde o zničující výbuchy obávaného řeckého vulkánu Santorini, stoupající hladina oceánu jejich riziko podle vědců tlumí.

Věda

<p>Správným jídelníčkem lze psychickým poruchám předcházet, nebo je i zmírňovat.</p>

Zajímavosti

V důsledku globálního oteplování se stále víc dostávají do vzájemného kontaktu medvěd hnědý (Ursus arctos) s medvědem ledním (Ursus maritimus). Kříženci, kteří se začínají objevovat, mají přezdívku „pizzly“.

Příroda

Edward IV. a lancasterští uprchlíci ukrývající se v opatství Tewkesbury.

Historie
Revue

Raketa Atlas V s kosmickou lodí Boeing CST-100 Starliner na floridské základně Cape Canaveral Air Force Station.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907