Rybářský super úlovek: Arapaima velká vážící 230 kilogramů

28.02.2015 - Martin Reichman


Reklama

Arapaima velká (Arapaima gigas), patří mezi největší sladkovodní ryby - dorůstá délky přes 3 metry a hmotnosti přes 200 kg. Bohaté zkušenosti s tímto gigantem má i český rybář Jakub Vágner, který 2,5metrovou arapaimu chytil v roce 2008. O dva roky později se mu podařil ještě větší úlovek – z amazonské řeky vytáhnul 307 centimetrů dlouhý a 154 kilogramy vážící arapaimu. Jakub tímto svým úlovkem stanovil i světový rekord v lovu sladkovodních ryb. Johnny Airaksin tento rekord nyní překonal, jeho arapaima váží 230 kilogramů a jedná se o vůbec nejdelší chycenou sladkovodní rybu na světě. Příběh má ale malý háček, arapaima žije ve vodách Amazonky a v okolních přítocích, Airaksinen svou rybu ulovil v thajském jezeře Palm Tree Lagoon. Toto jezero je určeno pro komerční lov uměle vysazených sladkovodních gigantů.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907