S bioinkoustem je možné na lidskou pokožku nakreslit funkční senzory

04.03.2015 - Stanislav Mihulka

Odborníci Kalifornské univerzity v San Diegu přišli s vodivými bioinkousty


Reklama

Vědci Kalifornské univerzity v San Diegu vymysleli vodivé bioinkousty, se kterými je možné nakreslit funkční senzory na lidskou pokožku, list nebo nějaké podobné biologické povrchy. Stačí k tomu obyčejná propiska.

Bioinkousty mimo jiné obsahují polyetylén glykol, elektricky vodivý grafitový prášek, chitosan, xylitol a podle potřeby také specifické enzymy ke konkrétnímu účelu. Nejsou toxické pro lidi a také je lze po dlouhou dobu skladovat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    UC San Diego, Gizmag

  • Zdroj fotografií: UC San DiegoDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907