Scrooser, kříženec koloběžky a motorky s elektromotorem

31.07.2013 - Jan Miklín

Po městě se dá jezdit všelijak: v autě, na motorce, na kole i veřejnou dopravou. Novou možnost pro milovníky volného pohybu nabízí německý Scrooser, něco mezi motorkou a koloběžkou


Reklama

Cílem německých inženýrů bylo vyvinout stroj, který bude lehký, ekologický, energeticky nenáročný, dostane se do všech koutů města a jízda na něm bude zábavou.

Základem Scrooseru je hliníkový rám, který i s baterií, elektromotorem o výkonu 1000 W a mohutnými pneumatikami váží jenom 28 kg. Na jedno nabití stroj ujede až 35 km, při využití dodatečné energie získávané při každém odrazu je možné ujet téměř dvojnásobek; maximální rychlost je 25 km/h. Při objednávce si zákazníci mohou zvolit nejrůznější barevné varianty a odlišit se tak od jiných majitelů. Za unikátní dopravní prostředek si ale firma nechá patřičně zaplatit: do konce srpna je možno Scrooser předobjednat za zhruba pětadevadesát tisíc korun.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907