Scrooser, kříženec koloběžky a motorky s elektromotorem

31.07.2013 - Jan Miklín

Po městě se dá jezdit všelijak: v autě, na motorce, na kole i veřejnou dopravou. Novou možnost pro milovníky volného pohybu nabízí německý Scrooser, něco mezi motorkou a koloběžkou


Reklama

Cílem německých inženýrů bylo vyvinout stroj, který bude lehký, ekologický, energeticky nenáročný, dostane se do všech koutů města a jízda na něm bude zábavou.

Základem Scrooseru je hliníkový rám, který i s baterií, elektromotorem o výkonu 1000 W a mohutnými pneumatikami váží jenom 28 kg. Na jedno nabití stroj ujede až 35 km, při využití dodatečné energie získávané při každém odrazu je možné ujet téměř dvojnásobek; maximální rychlost je 25 km/h. Při objednávce si zákazníci mohou zvolit nejrůznější barevné varianty a odlišit se tak od jiných majitelů. Za unikátní dopravní prostředek si ale firma nechá patřičně zaplatit: do konce srpna je možno Scrooser předobjednat za zhruba pětadevadesát tisíc korun.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Zajímavosti

Kynutý houskový knedlík, jedna z klasických českých příloh k masu a omáčkám.

Historie

CAPSTONE na orbitě Luny

Vesmír

Sebevražda je 10. nejčastější příčinou úmrtí v USA. 

Věda

Pro vysoký vzrůst liliovníku a podzimní zbarvení listů jej v Americe někdy nazývají žlutý topol (Yellow Poplar). (foto: Wikimedia Commons, AndyScottCC BY-SA 4.0)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907