Scrooser, kříženec koloběžky a motorky s elektromotorem

31.07.2013 - Jan Miklín

Po městě se dá jezdit všelijak: v autě, na motorce, na kole i veřejnou dopravou. Novou možnost pro milovníky volného pohybu nabízí německý Scrooser, něco mezi motorkou a koloběžkou


Reklama

Cílem německých inženýrů bylo vyvinout stroj, který bude lehký, ekologický, energeticky nenáročný, dostane se do všech koutů města a jízda na něm bude zábavou.

Základem Scrooseru je hliníkový rám, který i s baterií, elektromotorem o výkonu 1000 W a mohutnými pneumatikami váží jenom 28 kg. Na jedno nabití stroj ujede až 35 km, při využití dodatečné energie získávané při každém odrazu je možné ujet téměř dvojnásobek; maximální rychlost je 25 km/h. Při objednávce si zákazníci mohou zvolit nejrůznější barevné varianty a odlišit se tak od jiných majitelů. Za unikátní dopravní prostředek si ale firma nechá patřičně zaplatit: do konce srpna je možno Scrooser předobjednat za zhruba pětadevadesát tisíc korun.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle vědců je cesta k Marsu přes Venuši rychlejší a levnější než přímá cesta Země – Mars.

Vesmír

Terasy byly sice stavěny za pomocí primitivních nástrojů, ale zato s hlubokou znalostí vodní mechaniky.

Zajímavosti

Láska k Anně Boleynové vedla k Jindřichově rozluce s katolickou církví.

Historie

Test nového hydrogelu s 45kilogramovou zátěží.

Věda

Třicet metrů dlouhý a čtyři metry široký most přes řeku Neretvu rozkázal postavit Sulejman Nádherný roku 1557 na místě starého dřevěného mostu zavěšeného na řetězech. Jeho stavba trvala devět let a vůbec nebylo jisté, že se jeho smělý oblouk, stoupající nad vodou do výšky 24 metrů, po odstranění lešení neprolomí. Most na jedné z prvních fotografií z roku 1913 (kolorováno).

Zajímavosti

Němečtí úderníci dokázali využít těžké kulomety i jako ofenzivní zbraně

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907