Sen hráčů počítačových her. Myš s téměř nekonečnou reakční rychlostí

30.04.2015 - Stanislav Mihulka

Na pohled obyčejná myš, která má díky algoritmům a technickým vychytávkám superschopnosti


Reklama

O čem sní příležitostní hráči počítačových her i mistři e-sportu? Možná o myši, tedy o počítačové myši, která bude naprosto dokonale a okamžitě reagovat na jejich povely. A právě takovou myš udělali ve Švýcarsku.

Arash Salarian ze Švýcarského federálního technologického institutu v Lausanne vyvinul myš, která má téměř neomezenou reakční rychlost. Dosáhl toho kombinací optických senzorů a systému akcelerometrů a gyroskopů, jejichž data zpracovává speciální algoritmus.

Zařízení na první pohled vypadá jako běžná myš a také se jako běžná myš používá. Vtip je v tom, že se oproti konkurenčním modelům počítačových myší může pohybovat přinejmenším pětkrát rychleji.

Nová myš byla navržena amatérské hráče počítačových her i špičkové profesionály. Lze s ní hýbat doopravdy velmi rychle a lze také často a intenzivně měnit směr. Běžná optická myš by něco takového nezvládla ani omylem. Supermyš je zářným příkladem úspěšné spolupráce mezi výzkumem a průmyslem. A co je nejlepší, bleskurychlá myš je už k dispozici na trhu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Ecole Polytechnique Federale de Lausanne

  • Zdroj fotografií: Kcdtsg / Wikimedia Commons

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pro zdravý rozvoj dětí je klíčová pestrá a vyvážená strava; zvládnout jim dodat vše potřebné při zachování veganských principů je velice náročné a bez spolupráce s odborníky může jít o hazard s jejich zdravím.

Zajímavosti
Historie

<h3>Americký symbol</h3><p>Pistole <strong>Colt 1911 v ráži .45 ACP</strong> je symbolem sama o sobě již po celé století. Speciální designový model opatřený vrstvou čtyřiadvacetikarátového zlata vznikl jako odkaz na 2. dodatek ústavy Spojených států, zaručující občanům právo držet a nosit zbraně i vytvářet milice. Její tvůrci omezili počet coltů na sto kusů pro každý stát USA a část zisku z jejich prodeje putuje na účet občanského sdružení, hájícího zájmy střelecké veřejnosti. Tento skvostný model je ovšem v současnosti beznadějně vyprodaný.</p>

Revue

Francis Arthur Rycroft se vyznamenal během první bitvy u El Alameinu, když se výrazně podílel na zničení silné nepřátelské pozice.

Válka

Vesmírný dalekohled Jamese Webba bude přibližně 7× citlivější než Hubbleův  kosmický teleskop (HST). (foto: NASA GSFC/CIL, Adriana Manrique GutierrezCC BY 2.0)

Vesmír

Odlomená kra A68A, obklopená menšími úlomky, 21. listopadu 2020.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907