Sen hráčů počítačových her. Myš s téměř nekonečnou reakční rychlostí

30.04.2015 - Stanislav Mihulka

Na pohled obyčejná myš, která má díky algoritmům a technickým vychytávkám superschopnosti


Reklama

O čem sní příležitostní hráči počítačových her i mistři e-sportu? Možná o myši, tedy o počítačové myši, která bude naprosto dokonale a okamžitě reagovat na jejich povely. A právě takovou myš udělali ve Švýcarsku.

Arash Salarian ze Švýcarského federálního technologického institutu v Lausanne vyvinul myš, která má téměř neomezenou reakční rychlost. Dosáhl toho kombinací optických senzorů a systému akcelerometrů a gyroskopů, jejichž data zpracovává speciální algoritmus.

Zařízení na první pohled vypadá jako běžná myš a také se jako běžná myš používá. Vtip je v tom, že se oproti konkurenčním modelům počítačových myší může pohybovat přinejmenším pětkrát rychleji.

Nová myš byla navržena amatérské hráče počítačových her i špičkové profesionály. Lze s ní hýbat doopravdy velmi rychle a lze také často a intenzivně měnit směr. Běžná optická myš by něco takového nezvládla ani omylem. Supermyš je zářným příkladem úspěšné spolupráce mezi výzkumem a průmyslem. A co je nejlepší, bleskurychlá myš je už k dispozici na trhu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Ecole Polytechnique Federale de Lausanne

  • Zdroj fotografií: Kcdtsg / Wikimedia Commons

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Apollo 1: Požár v kabině

kdy: 27. ledna 1967 |  počet obětí: 3 

Mezi zmíněných osmnáct ztracených životů nepočítáme oběti havárie Apolla 1, zničeného během pozemních příprav. Jednalo se o nácvik předstartovních operací, včetně prověrky nouzového opuštění kabiny: 27. ledna 1967 se posádka chystala v lodi usazené na vrcholu Saturnu IB, vztyčeného na rampě. V důsledku závady na kabeláži však ve velitelské kabině vypukl požár a v atmosféře z čistého kyslíku se rychle šířil. Uvnitř uhořeli tři astronauti – Virgil Grissom, Edward White a Roger Chaffee. Pro další lety byly veškeré hořlavé materiály nahrazeny a změnil se systém otevírání vstupního průlezu. (foto: Wikimedia Commons, Kipp Teague 1 + 2, CC0)

Vesmír

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.

Revue

Sovětská pěchota v útoku. Operace Bagration přinesla Rudé armádě obrovské územní zisky.

Válka

Farmáři i tovaryši žádali vyšší mzdy. Vrchnost však reagovala represí a omezením platů.

Historie
Zajímavosti

Na tento jediný neuron se ve skutečnosti napojuje asi 4 tisíce nervových vláken

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907