Síla bouře: Impozantní časosběrné video

22.05.2014 - Jan Miklín


Reklama

Supercely, mohutné bouře typické pro americký středozápad, jsou spojeny se vznikem těch nejsilnějších tornád. V dramaticky vypadajícím mraku dochází k rotaci rychle stoupajících proudů teplého vzduchu, při jehož ochlazení z bouře silně prší a často padají i velké kroupy. Nebezpečné bouřky lákají nadšence s fotoaparáty a kamerami, a když mají štěstí, podaří se jim natočit třeba takové dech beroucí video.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: YouTube | BasehuntersChasingDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907