Šílenci na kolech: Jed Mildon jako první zvládl čtverný backflip na kole

14.07.2015 - Martin Reichman


Reklama

Novozélanďan Jed Mildon a Američan James Foster jsou šílenci v tom nejlepším slova smyslu. Blázni na kolech, kteří neznají pud sebezáchovy. Jako první na světě oba zvládli na BMX kole trojitý backflip. Zatímco Foster jej od té doby předvedl již několikrát, Mildon se rozhodl pro vyšší metu - čtverný backflip. Pro své snažení si nemohli vybrat lepší místo – proslulý Pastranaland pojmenovaný podle krále freestyle motokrosu, Travise Pastrany, kde na ně čekala přes 6 metrů vysoká rozjezdová rampa.

Foster své snažení odnesl 10 zlomenými žebry a vykloubeným ramenem. Ani pro Mildona nebyla cesta za vytouženým rekordním skokem snadná. Po několika pádech ale mohl oslavit svůj úspěch - 12. července jako první člověk na světě úspěšně zvládl čtverný backflip na kole.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Smrt Julia Caesara, těsně před vznikem císařství

Věda

Záběr výbuchu z 16. července 1945 v Novém Mexiku – nechybělo ale zas tak moc, aby atomovou bombu sestrojilo i nacistické Německo. Ve výřezu první atomová bomba odpálená během testu Trinity. (foto: Shutterstock + Wikimedia Commons, Federální vláda Spojených států amerických, CC0)

Zajímavosti

Vytrženo z kontextu

The Furniture Lift | Leandro Erlich

Argentinský umělec Leandro Erlich si pro svou neotřelou instalaci zvolil náměstí ve francouzském Nantes. Přímo nad jeho střed do výšky zhruba deseti metrů umístil kus rohové budovy, k jejímuž oknu vede nábytkový výtah. Erlich si zakládá na realističnosti svých projektů, a výsek stavby se proto jeví velmi uvěřitelně: Nechybějí ani takové detaily jako cihly ve stěnách či prostory pod podlahou. Kus konstrukce vyrobený z ultralehkých materiálů přitom nedrží ve vzduchu žádná pomocná lana – jeho jedinou oporu představuje právě žebřík. (foto: Profimedia)

Revue

Sebereplikující se von Neumannovy sondy by mohly vydávat rádiové záření, které je schopen do veliké vzdálenosti detekovat radioteleskop FAST.

Vesmír

Plamének plotní běžně kvete od června do září, často se však s jeho květy potěšíme i v říjnu a výjimečně dokonce i počátkem listopadu. Plamének dokáže dokonale skrýt dřeviny i ploty, po nichž se pne.

Příroda

Portrét Perchty z Rožmberka, detail obrazu z 19. století, který se nachází na hradě Rožmberk.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907