Šílenci na kolech: Jed Mildon jako první zvládl čtverný backflip na kole

14.07.2015 - Martin Reichman


Reklama

Novozélanďan Jed Mildon a Američan James Foster jsou šílenci v tom nejlepším slova smyslu. Blázni na kolech, kteří neznají pud sebezáchovy. Jako první na světě oba zvládli na BMX kole trojitý backflip. Zatímco Foster jej od té doby předvedl již několikrát, Mildon se rozhodl pro vyšší metu - čtverný backflip. Pro své snažení si nemohli vybrat lepší místo – proslulý Pastranaland pojmenovaný podle krále freestyle motokrosu, Travise Pastrany, kde na ně čekala přes 6 metrů vysoká rozjezdová rampa.

Foster své snažení odnesl 10 zlomenými žebry a vykloubeným ramenem. Ani pro Mildona nebyla cesta za vytouženým rekordním skokem snadná. Po několika pádech ale mohl oslavit svůj úspěch - 12. července jako první člověk na světě úspěšně zvládl čtverný backflip na kole.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pozorovat tajnůstkářské křečky velké během krmení je pro zoologa neobyčejným zážitkem

Příroda

Kdysi se tu normálně žilo a lidé si dávali snídaně v bufetu. Děti, které se zde narodily a vyrostly, se však většinou nedožily ani padesátky.

Zajímavosti
Vesmír

Dvouhohý robot Cassie zvládl uběhnout pětikilometrovou trať za 53 minut a 3 sekundy. Špičkoví lidští sportovci zvládají stejnou vzdálenost za méně než 13 minut.

Věda

Magdaléna Francouzská, známá také jako Magdaléna z Valois, se snoubencem Ladislavem Pohrobkem.

Historie

Terej bílý obývá převážně pobřežní vody severního Atlantiku a Tichého oceánu. Pro nás je jedním z nejlepších míst, kde jej můžeme pozorovat, malý německý ostrov Helgoland v Severním moři.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907