Skleněný most hrdinů: Čína otevřela nejdelší skleněný most na světě

25.09.2015 - Martin Reichman

Čína má další „nej“ – nově otevřený, 300 metrů dlouhý most, je nejdelší skleněnou lávkou na světě


Reklama

Se skleněnými stavbami se letos v Číně doslova roztrhl pytel – na konci července byla ve zdejším národním parku Huangshui otevřena největší skleněná lávka na světě a před dokončením je nejvyšší skleněný most světa, vinoucí se nad kaňonem Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan. Absolutní novinkou je pak visutý skleněný most v národním parku Š'-niou-čaj v jihovýchodní části země, kterému pochopitelně také nechybí přívlastek „nej“.

Jde o doposud nejdelší skleněný most na světě – na délku měří úctyhodných 300 metrů a od dna kaňonu jej dělí plných 180 metrů. Nový most není novostavbou v pravém slova smyslu, skleněné panely nahradily dříve používanou dřevěnou výplň. 

Místní této skleněné atrakci přezdívají „Most hrdinů“, neboť k jeho zdolání je třeba značná dávka odvahy. Děsivý přitom není jen pohled pod nohy, ale i samotná chůze po něm. Podle prvních návštěvníků se totiž most znatelně chvěje. Čínští inženýři se ovšem dušují, že žádné riziko návštěvníkům nehrozí – použité dvojité bezpečnostní sklo je prý až 25× pevnější, než běžná okenní tabule.

Reklama

  • Zdroj textu:

    people.com.cn

  • Zdroj fotografií: Profimedia, China News

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907