Sklerotický Nor: Zapomněl, že vlastní luxusní člun za dva miliony

07.12.2014 - redakce 100+1


Reklama

Asi každému se občas stane, že něco zapomene. Většinou však jde o maličkosti, jako jsou klíče. Ve Švédsku ovšem jistý muž zapomněl, že vlastní luxusní člun

Přinejmenším dva roky stál u mola ve švédském Strömstadu přivázaný luxusní člun. Nikdo jej nepoužíval ani nepohřešoval a klíče od kabiny visely přivázané k zábradlí. Výzvy směřované majiteli, včetně apelu prostřednictvím Facebooku, se míjely účinkem. Člun Rinker Fiesta Vee 342 zůstal nadále zakotven přímo naproti policejní stanici. Dokumenty nalezené na palubě naznačovaly, že má loď norského majitele. Několikery noviny a deník z roku 2008 však neposkytly dostatečné vodítko k jeho identifikaci. Vlastník plavidla o hodnotě přesahující dva miliony korun se nakonec přihlásil sám.

 

Důvod, proč loď tak dlouho nevyužíval, je prozaický – prostě na ni zapomněl. Na policii vypověděl, že před časem podnikl kroky, aby plavidlo prodal, a myslel si, že se prodej také uskutečnil. Pak prostě člun pustil z hlavy. Musíte být asi hodně bohatí, abyste zapomněli, že vlastníte věc v hodnotě malého domu. Nejmenovaný vlastník potvrdil zmíněný předpoklad tím, že ihned uhradil dvouleté poplatky za kotvení i náklady na odvezení člunu. 

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Rinker Boats

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Samečci australských delfínů Sousa sahulensis nabízejí samičkám dar, který nelze prakticky využít, ale slouží jako důkaz síly a zdatnosti. (foto: Shutterstock)

Příroda

Protoplanetární disk u mladé hvězdy FU Orionis. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Kosterní pozůstatky uvnitř pohřební jeskyně Hagios Charalambos. (foto: INSTAP Academic Press, BetancourtCC BY 4.0)

Věda

Legenda aviatiky

Louise Blériota není ve světě létání potřeba představovat – do dějin se zapsal už v roce 1909 jako první člověk, který v letadle překonal kanál La Manche. Nemusíme asi dodávat, že šlo o stroj vlastní konstrukce, jehož repliku nesoucí název Blériot XI je dnes možné obdivovat na různých leteckých dnech po celé Evropě.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907