Sklerotický Nor: Zapomněl, že vlastní luxusní člun za dva miliony

07.12.2014 - redakce 100+1


Reklama

Asi každému se občas stane, že něco zapomene. Většinou však jde o maličkosti, jako jsou klíče. Ve Švédsku ovšem jistý muž zapomněl, že vlastní luxusní člun

Přinejmenším dva roky stál u mola ve švédském Strömstadu přivázaný luxusní člun. Nikdo jej nepoužíval ani nepohřešoval a klíče od kabiny visely přivázané k zábradlí. Výzvy směřované majiteli, včetně apelu prostřednictvím Facebooku, se míjely účinkem. Člun Rinker Fiesta Vee 342 zůstal nadále zakotven přímo naproti policejní stanici. Dokumenty nalezené na palubě naznačovaly, že má loď norského majitele. Několikery noviny a deník z roku 2008 však neposkytly dostatečné vodítko k jeho identifikaci. Vlastník plavidla o hodnotě přesahující dva miliony korun se nakonec přihlásil sám.

 

Důvod, proč loď tak dlouho nevyužíval, je prozaický – prostě na ni zapomněl. Na policii vypověděl, že před časem podnikl kroky, aby plavidlo prodal, a myslel si, že se prodej také uskutečnil. Pak prostě člun pustil z hlavy. Musíte být asi hodně bohatí, abyste zapomněli, že vlastníte věc v hodnotě malého domu. Nejmenovaný vlastník potvrdil zmíněný předpoklad tím, že ihned uhradil dvouleté poplatky za kotvení i náklady na odvezení člunu. 

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Rinker BoatsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V minulosti sestávaly nejjemnější látky z více než dvou set vláken na centimetr čtvereční a zdobily je také výšivky. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vedle pilota má Air Car pojmout i trojici spolucestujících. (foto: Profimedia/Lazzarini Design)

Revue

Mohutný výron koronální hmoty na snímku sondy SOHO

Vesmír

Archeologům se poprvé podařilo nalézt zbytky dřevěných hrotů z římské éry, které měly odradit útočníky. Hroty fungovaly podobně jako ostraný drát nebo žiletkový plot. (ilustrační foto: Unsplash, Hunter JamesCC0)

Věda

Pohled z planiny Omalos na vrcholky Bílých hor (Lefka Ori) s divokými růžovými tulipány (Tulipa bakeri) a fialovými sasankami věncovými (Anemone coronaria) v popředí. (foto: Cedrik a Štěpánka Haškovcovi - se souhlasem k publikování)

Příroda

Stříbro nalezené v Kutné hoře vedlo krále k vydání horního zákoníku a ražbě pražských grošů, „tvrdé měny“ středověku. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907