Skon podnikavého vynálezce

18 . 10 . 1931

Reklama

18. října 1931 zemřel jeden z nejaktivnějších vynálezců všech dob. Bez jeho přičinění by svět neznal fonograf, dynamo nebo třeba žárovku. Odešel Thomas Alva Edison.

Snad to bylo jeho zájmem o přírodní vědy, který ho provázel od dětství, nebo povoláním telegrafisty, kterému se věnoval. Ať už jeden z důvodů nebo jejich kombinace, zájem nabídnout společnosti technické vymoženosti provázel Edisona téměř po celou kariéru. „Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych,“ řekl údajně. O tom, jak se k tomuto názoru osobně stavěl svědčí skutečnost, že v rozmezí let 1868-1930 nabídl světu přes dvacet vynálezů a inovací.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Wikimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Templáři bývali ve výběru daní efektivnější než panovník – což vyvolávalo nenávist šlechticů.

Zajímavosti

Významným zdrojem ultrajemných částic je spalování – doprava, vytápění, průmyslová výroba, lesní požáry a výbuchy sopek.

Věda
Reklama

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prozkoumal nová data roveru Curiosity z Marsu a zjistil, že se na rudé planetě nečekaně pohybuje hladina kyslíku. 

Vesmír

Uvítání v Římě. Ne vždy čekaly na americké vojáky jen polibky mladých dívek

Válka

Jestliže výše postavený šimpanz přihlíží tomu, jak probíhá čištění srsti mezi dvěma níže postavenými jedinci, skončí očista mnohem dřív

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907