Thomas Alva Edison: Skon podnikavého vynálezce

- redakce 100+1

18 . 10 . 1931

Reklama

18. října 1931 zemřel jeden z nejaktivnějších vynálezců všech dob – Thomas Alva Edison. Bez jeho přičinění by svět neznal fonograf, dynamo nebo třeba žárovku…

TIP: Proč do sluchátka říkáme „haló“? Může za to Thomas Edison

Snad to bylo jeho zájmem o přírodní vědy, který ho provázel od dětství, nebo povoláním telegrafisty, kterému se věnoval. Ať už jeden z důvodů nebo jejich kombinace, zájem nabídnout společnosti technické vymoženosti provázel Edisona téměř po celou kariéru. „Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych,“ řekl údajně. O tom, jak se k tomuto názoru osobně stavěl svědčí skutečnost, že v rozmezí let 1868-1930 nabídl světu přes dvacet vynálezů a inovací.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší známou pyramidou v Egyptě je Džoserova Stupňovitá pyramida v Sakkáře.

Věda

Podobná konfigurovatelná hyperrealistická sexbotka Michelle 4.0 vyjde na 5 300 $ (v přepočtu zhruba 115 tisíc korun).

Revue

„Ať planou naše ohně v modravé noci, jsme pionýři – děti pracujících, přichází naše nejlepší léta, a heslem pionýrů je ‚Buď vždy připraven!‘“ Píseň sovětských pionýrů, 1922.

Historie

Krásu údolní mlhy ukazuje tento podzimní záběr z Českého Švýcarska.

Příroda

Dlouhé ohony dvojice galaxií NGC 4676, známé jako Myši, byly vytaženy gravitačními slapy v důsledku interakce obou hvězdných ostrovů.

Vesmír

O stažení a roztažení srdečních svalů se stará dvojice mikropump, které pohybují membránami s využitím speciální pohonné tekutiny. Zabudované senzory vyhodnocují tělesnou zátěž.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907