Skon podnikavého vynálezce

18 . 10 . 1931

Reklama

18. října 1931 zemřel jeden z nejaktivnějších vynálezců všech dob. Bez jeho přičinění by svět neznal fonograf, dynamo nebo třeba žárovku. Odešel Thomas Alva Edison.

Snad to bylo jeho zájmem o přírodní vědy, který ho provázel od dětství, nebo povoláním telegrafisty, kterému se věnoval. Ať už jeden z důvodů nebo jejich kombinace, zájem nabídnout společnosti technické vymoženosti provázel Edisona téměř po celou kariéru. „Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych,“ řekl údajně. O tom, jak se k tomuto názoru osobně stavěl svědčí skutečnost, že v rozmezí let 1868-1930 nabídl světu přes dvacet vynálezů a inovací.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Wikimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

El Comandante Fidel Castro - Pro Bílý dům představoval vládce Havany úhlavního nepřítele. CIA údajně jen v letech 1959–1963 provedla neuvěřitelných 638 pokusů o atentát.

Zajímavosti

Jedovatá a nebezpečná homolice síťkovaná

Věda

Vizualizace hvězdy s obří magnetickou skvrnou - Skvrna je jasná, zabírá až čtvrtinu povrchu hvězdy a je způsobena magnetickým polem hvězdy. Při rotaci hvězdy se skvrnu objevuje a mizí na polokouli přivrácené k Zemi, což způsobuje pozorovatelné změny jasnosti hvězdy.

Vesmír

Albert Eduard byl požitkář a nic na tom nezměnil ani sňatek s princeznou Alexandrou.

Historie

Vojáci museli využívat každé příležitosti k odpočinku, během samotné bitvy jich ale moc nebylo

Válka

Růžová záplava v ohrožení

Obří hejno plameňáků růžových nedaleko keňského jezera Nakuru je oblíbenou turistickou atrakcí. Turismus zde generuje příjmy okolo 1,3 milionu dolarů měsíčně (v přepočtu asi 30 milionů korun). Jezero ale trpí značným znečištěním a poklesem hladiny. V záchraně jezera a jeho růžových obyvatel se proto angažuje místní neziskové sdružení.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907