Sladké sny v tramvaji: Hotel pro nadšence do dopravní techniky

08.11.2013 - Jan Miklín

Omylem občas v tramvaji asi usnul každý. V nizozemském městečku Hoogwoud si však ve vyřazených tramvajích můžete pospat pořádně, tamní nadšenci je přeměnili na stylový hotel


Reklama

Frank a Irma Appelovi mají rádi vlaky, tramvaje i autobusy. A to tak moc, že si z vyřazených strojů zařídili celý hotel. Hosté si v něm mohou vybrat z pěti pokojů.

Na kolejích

Vlastní hotelové pokoje jsou umístěny ve dvou vyřazených tramvajích, které dříve brázdily ulice německých měst. Rozhodně nečekejte žádné spartánské podmínky, uvnitř najdete pohodlnou postel, malou kuchyňskou linku i vlastní koupelnu. Rozměry „pokoje“ jsou 21 x 2,6 m, takže místa je zde také dost.

Zajímavý je však celý pozemek. Samotní majitelé bydlí v domě, do nějž je zakomponován londýnský doubledecker. Zvenku to vypadá, jakoby to do stěny „napálil“, vevnitř je citlivě vestavěn do prostor obývacího pokoje. Dokonce i interiér kuchyně manželé přetvořili z francouzské dodávky.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Obrazec dlouhý 37 metrů s jasně viditelnými liniemi o tloušťce mezi 30 a 40 centimetry představuje kočku s natočenou hlavou. Vědci jeho vznik datují do let 200 až 100 před naším letopočtem.

Zajímavosti

Ledovec Silvretta ve švýcarských Alpách. Odborníci odhadují, že do konce století zmizí 95 procent ze současných čtyř tisíc alpských ledovců.

Věda

Čingischán byl vůči nepřátelům nemilosrdný. Ti, kteří se vzdali, však mohli očekávat shovívavost.

Zajímavosti

Solar Orbiter má panely s rozpětím 18 metrů a váží 1,8 tuny. Na palubě nese deset měřicích přístrojů a okolo Slunce bude obíhat do roku 2027.

Vesmír

Slovenský prezident Jozef Tiso s Adolfem Hitlerem.

Historie

Vyvolávací cena státovky je jeden milion korun. „Odhaduji, že se její cena může vyšplhat až na čtyřnásobek,“ uvádí Aleš Kohout spolumajitel aukční společnosti. Naposledy se ve veřejné nabídce tato bankovka objevila v květnu 1994 a vydražila se za 280 000 Kč. 

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907