Sladký rekord: 185 metrů dlouhý koberec z bonbónů

24.01.2015 - Martin Reichman


Reklama

To, co vypadá jako puzzle nebo snad obří mandala, je ve skutečnosti svérázná charitativní akce. Na obchodní třídě čínského města Čcheng-tu postavili místní obchodníci přes sto metrů dlouhý a sedm metrů široký koberec ze sladkých a pestrobarevných bonbónů. Základ sladkého koberce poté dále rozšiřovali dobrovolníci až na celkovou délku 185 metrů. Po dokončení díla, bude celý koberec rozebrán a bonbóny odeslány dětem do odlehlých a chudých regionů Číny.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia, ImagineChina

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907