Slovenská Sahara zveřenila program

15.08.2015 - Tomáš Bártek

Každoroční setkání majitelů vojenských historických vozidel a klubů vojenské historie Sahara, konané poslední srpnový víkend (28. -29. 8.) ve vojenském prostoru na slovenském Záhorí, má již zveřejněný program


Reklama

Sahara je jednou z nějvětších akcí svého druhu v středoevropském regionu. Každoročně ji navštíví více jak 10 000 nadšenců i laiků. Letos se můžete těšit na tradiční soutěžní jízdy v několika kategoriích, bojové ukázky z 2. světové války či rekonstrukci bojů na jižní Moravě v roku 1945. I doprovodný program slibuje mnoho zážitků na celý víkend. Více o programu se můžete dovědět v naší fotogalerii a o akci samotné se můžete vše podstatné dočíst na stránkách organizátorů.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907