Každoroční setkání majitelů vojenských historických vozidel a klubů vojenské historie Sahara, konané poslední srpnový víkend (28. -29. 8.) ve vojenském prostoru na slovenském Záhorí, má již zveřejněný program
Sahara je jednou z nějvětších akcí svého druhu v středoevropském regionu. Každoročně ji navštíví více jak 10 000 nadšenců i laiků. Letos se můžete těšit na tradiční soutěžní jízdy v několika kategoriích, bojové ukázky z 2. světové války či rekonstrukci bojů na jižní Moravě v roku 1945. I doprovodný program slibuje mnoho zážitků na celý víkend. Více o programu se můžete dovědět v naší fotogalerii a o akci samotné se můžete vše podstatné dočíst na stránkách organizátorů.
VědaDospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)
VálkaKanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)
HistorieLýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)