Snadná kořist: Norský lovec skolil omylem losa v zoologické zahradě

27.12.2015 - redakce 100+1

Radost ze skolených losů se pro norského lovce z města Narvik změnila v nepříjemné překvapení – namísto v divočině totiž „dostal“ svou kořist za plotem místní zoo


Reklama

Na první pohled nic nenasvědčovalo, že by lovec mířil na chráněné exponáty. Jeho psi zavětřili stopu a vyrazili směrem k losům. Ačkoliv se zvířata nacházela za plotem, nebylo na první pohled jasné, o jaký plot jde a komu patří. Lovec tedy reflexivně vystřelil a jedinou ranou složil dva vedle sebe stojící kusy. 

Až po několika minutách pochopil, že se jedná o pozemek místní zoo. Svou chybu tedy raději okamžitě nahlásil vedení zahrady a slíbil nahradit škodu asi 170 tisíc korun. Nešťastná událost se nakonec uzavřela jako nehoda.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lebka dítěte hominida Homo antecessor.

Věda

K chrámu Proroka Eliáše se sbíhají hlavní ulice historického centra Jaroslavle. Centrum města je od roku 2005 součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Zajímavosti

Šest cubesatových jednotek vytvoří formaci na ploše o velikosti zhruba 10 kilometrů. Společně mají pracovat jako velký a výkonný radioteleskop.

Vesmír

Přes neohrabanost a poruchovost dokázaly francouzské tanky pěchotu podpořit, ale spíše než jejich vlastní kvalita k tomu přispívalo promyšlené nasazení.

Válka

Rohy samců jsou výrazně delší a masivnější.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907