Sníh nad zlato: Prodávat sníh v Dubaji se skutečně vyplatí

09.10.2015 - redakce 100+1


Reklama

Angličan Ben Elliott si před třemi lety založil firmu na výrobu umělého sněhu. A daří se mu prý náramně. V horké Dubaji, kde Ben podniká, je totiž po sněhu obrovská poptávka, zejména mezi místními boháči. Benova firma Desert Snow dokáže vyprodukovat přibližně tisíc kubíků umělého sněhu za jediný den. V kurzu jsou skupinové sněhové party s koulovačkami, svým bohatým klientům ale Ben dodává sníh i přímo do domu. Výstavba jedné sněhové místnosti vyjde na 2,5 milionu korun.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pazourkové pěstní klínu, objevené před 100 lety v Anglii, zřejmě vyrobili příslušníci druhu člověka heidelberského (Homo heidelbergensis). (ilustrace: University of Cambridge, Gabriel UguetoCC BY 4.0)

Věda

K prevenci psychických potíží vznikla řada opatření, jako posílání různých překvapení, dárků či oblíbených jídel. Na palubě ale nesmějí chybět ani antidepresiva a samozřejmě léky proti nespavosti. (foto: Unsplash, CashCC0)

Vesmír

Americký letoun Douglas TBD Devastator, který se účastnil neúspěšného útoku na Tulagi. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

Experimenty ve Francii a ve Španělsku ukázaly, že po kávě se hůře odolává svodům nákupů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Vizualizace polární záře tančící v atmosféře rudé planety. (foto: Shutterstock)

Vesmír

Noráky se nazývali čeští muži, kteří museli za druhé světové války odejít do totálního nasazení do Norska. Bylo jich 1300. Většinu z nich Němci poslali až za polární kruh, kde stavěli opevnění, silnice a železnice. (foto: soukromý archiv příbuzných Jana Novotného)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907