Solární letoun Solar Impulse 2 se chystá se na cestu kolem světa

04.03.2015 - Martin Reichman


Reklama

Letadlo Solar Impulse 2, využívající energii ze Slunce, má za sebou další úspěšný testovací let. Dvojice švýcarských pilotů nový prototyp vyzkoušela ve Spojených arabských emirátech. Tým kolem nového letounu má ale mnohem vyšší ambice, v sobotu chce vyrazit na cestu kolem světa. Trasa má měřit přibližně 35 tisíc kilometrů a povede ze Spojených arabských emirátů přes Indii, Čínu, Pacifik do Spojených států a dále přes Atlantik do Evropy a na Blízký východ. Stroj by měl vzdálenost překonat ve 12 etapách, nepůjde tedy o let bez mezipřistání. V řídícím centru v Monaku ho bude sledovat 65 lidí, dalších 65 členů týmu pak poletí jako doprovod. 

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle vědců bychom se při hledání mimozemského života měli zaměřit především na exoplanetyu oranžových trpaslíků.

Vesmír

V prvních letech vládnutí to rozhodně žádná selanka nebyla – roku 1853 se císaře neúspěšně pokusil zabít maďarský nacionalista.

Historie

Diego Velázquez: Vévoda Olivares na koni

Obraz Vévoda Olivares na koni (1634) od španělského malíře Diega Velázqueze upozorňuje na stoupající hladiny světových oceánů.

Revue

Jeffersonův dům vznikl jako plantážnické sídlo.

Zajímavosti

Málokdy se stává, aby člověk pod hladinou moře viděl tolik langust pohromadě. Tady jimi bylo okolí stoletého vraku doslova přecpáno

Příroda

Autonomní kabina projektu CAPRI.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907