Sonda Dawn se blíží k Ceresu a posílá první zajímavé snímky

21.01.2015 - Martin Reichman


Reklama

Svého cíle, kterým je oběžná dráha planetky Ceres, má Dawn dosáhnout 6. března 2015. Nyní se nachází přibližně 383 tisíce kilometrů od něj. Nové snímky (pořízené 13. ledna) zatím nejsou tak ostré, jako ty, které v letech 2003 a 2004 pořídil Hubbleův vesmírný teleskop, naznačují ale, že je povrch Ceresu posetý množstvím velkých kráterů.

Nedávné výpočty zároveň počítají s tím, že již na počátku příštího týdne by měla sonda dosáhnout hranice, která jí umožní pořídit detailnější snímky, než ty, které známe Hubblea.

  • Zdroj textu:

    nasa.gov

  • Zdroj fotografií: NASA, JPL-Caltech

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907