Sonda LADEE zachycena nad měsíčním povrchem sondou LRO

31.01.2014 - Redakce Tajemství vesmíru


Reklama

Okolo Měsíce obíhají hned dvě americké sondy. Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) a Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer (LADEE). Na obrázku je měsíční povrch, jehož fotografii pořídila sonda LRO, s obíhající sondou LADEE (označeno). Nejde ale náhodnou fotografii, vše bylo pečlivě spočítáno a naplánováno. LADEE obíhá na nízké orbitě, protože měří vlastnosti nepatrné měsíční atmosféry a prachu, který se v ní může vířit.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: NASA

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opečený ultrahorký neptun LTT 9779b je zřejmě zbytkem mnohem většího plynného obra.

Vesmír

Krmící se antilopa žirafí bývá častým terčem útoků lvů, gepardů, levhartů a šakalů.

Příroda

Spinosaurus aegyptiacus (přezdívaný Trnitý ještěr) žil na území dnešní severní Afriky v křídových obdobích před asi 112 až 94 miliony let.

Věda
Zajímavosti

Sedmiletý Magawa, který se už blíží svému důchodovému věku. I když je větší než ostatní druhy krys, stále je dost lehký na to, aby neaktivoval nášlapné miny. Magawa se narodil a vyrostl v Tanzanii, kde ho vytrénovala charitativní organizace Apopo. Ta cvičí krysy nejen k vyhledávání výbušnin, ale i k odhalování tuberkulózy.

Revue

Jednadvacetiletý Winston Churchill (1874–1965) na snímku z roku 1895 v uniformě 4. regimentu jízdní kavalérie královniných husarů.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907