Sonda LRO zmapovala Měsíc do neuvěřitelných detailů (+ interaktivní mapa)

25.03.2014 - Redakce


Reklama

Sonda LRO, Lunar Reconnaissance Orbiter, vytvořila velmi podrobnou mapu severního pólu Měsíce. A to tak detailní, že zachycuje až dvoumetrové detaily. Mapa na obrázku pokrývá území zhruba čtvrtiny Spojených států.

Pokud vám nestačí zmenšený obrázek, podívejte se na na interaktivní mapu s možností zoomování až k těm nejmenším detailům. Mapa se skládá z 10 581 snímků a zachycuje povrch Měsíce s neuvěřitelnými podrobnostmi: má rozlišení 650 gigapixelů.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: NASA

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907