Sony WPO 2015: Uzávěrka amatérských fotografií roku se blíží

30.12.2014 - Martin Reichman

Rádi fotíte? Podařil se vám letos výjimečný úlovek? Pak neváhejte a přihlaste se do fotografické soutěže 2015 Sony World Photography Awards. Soutěž má uzávěrku 5. ledna a pro amatérské fotografy jsou připravené 3 kategorie – Open, Student a Youth

Snímky lze nahrávat online a zapojení do soutěže je zcela bezplatné, přihlásit lze až 3 snímky zdarma. Vítězné fotografie budou představeny v rámci prestižní výstavy a objeví se i ve výroční knize soutěže. Zde je malá ukázka fotografií, které se uchází o cenu pro nejlepší amatérský snímek roku.

Ornagutan in the Rain -

Ornagutan in the Rain -

Timeless Affection -

Timeless Affection -

Dog Fight -

Dog Fight -

Blaak -

Blaak -

Desert Dawn -

Desert Dawn -

Covered -

Covered -

Holi -

Holi -

Dinner -

Dinner -

In a Crowd of King Penguins -

In a Crowd of King Penguins -

Hamer Man -

Hamer Man -

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Sony World Photography Awards 2015Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907