Grafika: Který mrakodrap je nejvyšší? Měří se po špičku, nebo po anténu?

27.09.2013 - Jan Miklín

V listopadu by měla americká nezisková organizace Council on Tall Buildings and Urban Habitat rozhodnout, jestli může být One World Trade Center pokládána za nejvyšší budovu USA a zároveň její oficiální výška zůstane symbolických 1 776 stop (541 m)


Reklama

V současné době se totiž o titul nejvyšší budouvy přetahují dvě budouvy: Willis Tower (bývalý Sears) v Chicagu a právě nově dostavěný One WTC v New Yorku. Komise musí rozhodnout, zda se výška měří po střechu nebo po anténu. V prvním případě by vyhrál Willis, v druhém One TWC. To jsou starosti...

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Snímek z prosince 1941 dobře ilustruje, že kvalitně maskovaní rudoarmějci mohli útočníky snadno překvapit. Na fotografi i se nachází minimálně 11 vojáků v převlečnících s kapucemi.

Válka

Odborníci odhadují, že pilotované sondy doletí ke svůdným prstencům Saturnu během příštího století.

Vesmír

Thanatosdrakon amaru v životní velikosti, se svým objevitelem.

Věda

Svatá Hedvika Slezská se věnovala službě pro blaho svého lidu a prohloubení křesťanské víry. Zakládala nemocnice, ošetřovací ústavy a kláštery.

Historie

Psi (ale i třeba kočky) mají stejně jako člověk dvě sady zubů – mléčnou a trvalou. Mléčný chrup psa je tvořen 28 zuby, trvalý 42 zuby.

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907