Soukromá raketa Antares úspěšně dosáhla oběžné dráhy

22.04.2013 - Petr Broža

Po společnosti SpaceX, která už dvakrát dopravila náklad na ISS, bude dalším kosmickým dopravcem Orbital Sciences

<p>Holub byl také členem nejstaršího českého klubu, tedy Klubu českých filatelistů</p>

Holub byl také členem nejstaršího českého klubu, tedy Klubu českých filatelistů


Reklama

Máme tu dalšího kosmického dopravce – po menších potížích, které způsobily odklad, úspěšně odstartovala raketa Antares (firma Orbital Sciences). Zatím to bylo bez skutečného nákladu, do výšky cca 250 km dopravila jen zkušební zátěž, která ale svou hmotností odpovídala té skutečné. Antares by měl na nízkou oběžnou dráhu vynášel až šestitunové objekty – v rámci kontaktu s NASA bud létat s vlastní nákladní lodí (v podstatě řiditelným kontejnerem) Cygnus.

NASA tuto misi sledovala s maximální pozorností, protože společnost Orbital Sciences by měla být dalším kosmickým dopravcem, který bude (mimojiné) pro NASA dopravovat náklad na oběžnou dráhu, a to zejména na Mezinárodní vesmírnou stanici. Test byl proveden z virginské starovací rampy na ostrovech Wallops.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Cnet.com

  • Zdroj fotografií: NASA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907