Soutěž Astronomická fotka roku 2014 (2): Když Měsíc potká Jupitera

28.07.2014 - Redakce

V soutěži Astronomy Photographer of the Year 2014 je v tuto chvíli téměř dvacet finalistů. Prohlédněte si druhou šestici nejkrásnějších fotografií amatérských „lovců vesmíru“


Reklama

Soutěž Astronomy Photographer of the Year pořádá již šestým rokem Královská observatoř při Královském muzeu v anglickém Greenwichi. Vybráno bylo 17 nejlepších fotografií, které si postupně představujeme. Vítězné fotografie budou zveřejněny 18. září.

Tip: Prvních šest fotografií

Podívejte se na polární záři zachycenou z okénka letadla, Měsíc, který na denní obloze potkal Jupitera, Mléčnou dráhu, která se zrcadlí v řece nebo meteorický roj nad Coloradem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Royal Museum Greenwich

  • Zdroj fotografií: Autoři uvedeni u fotografiíDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zhruba třetina všech dospělých uvádí některý z příznaků nespavosti a 6 až 10 % lidí trpí natolik závažnými symptomy, že splňují diagnostická kritéria pro poruchu spánku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ilustrace zachycuje, jak by mohlo vypadat těsné přiblížení hvězdy k černé díře, kde dochází k protahování hvězdy v silném gravitačním poli černé díry. Část hmoty je přitažena a sestupuje po spirále k černé díře, kde vytváří disk. Ve vzácných případech vzniká výtrysk (jet), který vystřeluje hmotu a záření v obou směrech podél rotační osy černé díry. (ilustrace: ESO, M.KornmesserCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Transylvanosauři na „evropském“ tropickém ostrově Hațeg. (ilustrace: Peter NickolausCC BY 4.0)

Věda

María Pita se údajně postavila tváří v tvář samotnému Drakeovi a připravila jej o oko. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Příroda

Průzkumné letouny RFC připravené ke startu. Zájemci se hlásili do letectva například kvůli vyššímu platu či lepším životním podmínkám oproti službě v zákopech. (foto: Getty Images)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907