SpaceX chystá superrychlé připojení k internetu: Dosáhnout má až na Mars

21.01.2015 - Martin Reichman

Šéf společnosti SpaceX rozjíždí další ambiciózní projekt. Má v plánu vytvoření superrychlého satelitního připojení k internetu, které by dosáhlo až na Mars


Reklama

Elon Musk se netají svými ambiciózními plány. Rád by aby to byly právě jeho rakety, které v příštích letech dopraví lidskou posádku k rudé planetě. Jeho plány tím ale nekončí. Nově založená divize Space Internet má v několika příštích letech vypustit na oběžnou dráhu stovky komunikačních satelitů a vytvořit tak internetovou síť, která by byla svou rychlostí schopna konkurovat optickým sítím.

Rychlý internet s globálním pokrytím

Na rozdíl od stávajících geostacionárních družic, operujících ve výšce okolo 35 tisíc kilometrů, by se satelity SpaceX pohybovaly ve vzdálenosti 1 200 kilometrů nad povrchem Země. Kratší vzdálenost by tak znamenala i vyšší rychlost spojení. Podle Muska by satelitní síť měla kromě zvýšené rychlosti internetového připojení přinést i lepší pokrytí zejména v problematických oblastech světa.

Výnosy z nového podnikání hodlá Elon Musk investovat do vybudování internetové sítě, která by propojila Zemi a Mars. Facebook, Foursqare a další geolokační služby se tak patrně brzy rozrostou o nové a velmi exotické destinace. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Bloomberg

  • Zdroj fotografií: Wikimedia



Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Když si někdo kýchne na Mount Everestu, jeho patogeny mohou na místě vydržet i staletí. (foto: Wikimedia Commons, TirthakanjiCC BY-SA 3.0 CZ)

Věda

Nejšťastnější zemí světa se v žebříčku sestavovaném pro OSN už šestý rok v řadě stalo Finsko, Česko skončilo stejně jako loni osmnácté. (foto: Shutterstock)

Revue

Libušín a Maměnka v současné podobě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Pozemský Měsíc není ve srovnání s ostatními souputníky žádným trpaslíkem. (foto: Unsplash, Drew TilkCC0)

Vesmír

Albrecht Dürer na terase svého domu, obraz od Williama Bella Scotta. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Italský voják vyzbrojený kulometem Breda, Jugoslávie 1941. (foto: Wikimedia Commons, Regio EsercitoCC BY-SA 4.0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907