Spektakulární časosběrné video: Stovky horkovzdušných balónů nad Albuquerque

01.11.2014 - redakce 100+1

Každoročně hostí město Albuquerque v Novém Mexiku největší přehlídku horkovzdušných balónů na světě. Desítky a stovky pestrobarevných balónů vytváří neopakovatelnou spektakulární podívanou.


Reklama

Albuquerque International Balloon Fiesta, jak se přehlídka jmenuje, vždy začíná startem 6 až 12 balónů s východem slunce. Tito „předskokani“ ověří stav povětrnostních podmínek, aby si další účastníci mohli rozvrhnout a naplánovat svůj vzlet. Jakmile se slunce přehoupne přes horu Sandia a zalije okolní krajinu svým svitem, následují je desítky a stovky pestrobarevných nebeských cestovatelů.

  • Zdroj textu:

    vimeo.com

  • Zdroj fotografií: Knate Myers

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Velryby se potápějí za potravou a z hlubin stoupají zpět, pouze když se potřebují nadechnout. U hladiny pak vypouštějí výměšky bohaté na železo a dusík, jež slouží fytoplanktonu k růstu. 

Zajímavosti

Zmrzlý skřivan ze severovýchodní Sibiře

Věda

Šílený Mike s raketou na parní pohon

Vesmír

 Rozbíjení zvonů v rámci jejich rekvizice, Čechy 1915

 

Válka

Dvojbarevné oko

Sibiřský husky se pyšní zářivýma modrýma nebo hnědýma očima, přičemž se občas stává, že každé oko má jinou barvu. Dokonce dochází i ke křížení přímo v jednom oku, kdy je část modrá a zbytek hnědý. Psi jsou částečně barvoslepí a vidí některé odstíny žluté a modré. Ostatní barvy se jim jeví jako odstíny šedi.  

Zajímavosti

Brusinky s citrusy fungují jako účinná dezinfekce

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907