Spustí 3D tištěné supersportovní Blade revoluci ve výrobě aut?

26.06.2015 - Stanislav Mihulka

Budou automobily vyrábět lokální mikrotovárny se 3D tiskem?


Reklama

Ekologické automobily už tu byly. Společnost Divergent Microfactories teď přichází s revoluční procesem výroby automobilů. Představili prototyp prvního 3D tištěného supersportovního automobilu, kterému říkají Blade.

Na jeho výrobě by se podle Divergent Microfactories neměly podílet velké průmyslové koncerny, ale relativně malé týmy mikrotováren vybavených 3D tiskem. Divergent Microfactories do toho nechtějí jít sami. Hodlají poskytnou zájemcům potřebné know-how pro založení a provozování mikrotováren.

Blade je lehčí a odolnější než jiné srovnatelné vozy. Jeho provoz by byl bezpečnější a méně zatěžoval by zatěžoval silnice. Výroba takového automobilu v mikrotovárnách rozmístěných blízko sebe v jedné oblasti by podle Divergent Microfactories snížil množství potřebného materiálu a energie, zkrátil dobu výrobu, omezil zátěž životního prostředí a celkově snížil cenu výrobu. Mikrotovárny se 3D tiskem by prý mohly vyrábět nejen supersporty, ale vlastně jakékoliv automobily.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Tech Xplore, Divergent Microfactories

  • Zdroj fotografií: Divergent Microfactories

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Sovětští vojáci během „bitvy o předměstí“ ve městě Puškin v lednu 1944. Od září 1941 bylo toto město ležící pouhých 25 kilometrů od centra Leningradu okupováno německými vojáky.

Válka
Zajímavosti

Jeden miligram jedu pralesničky strašné (Phyllobates terribilis) by stačil k usmrcení 10 000 myší, 10 až 20 lidí, nebo dvou samců slona afrického.

Věda

„Kosmický ohňostroj“, i tak by se dal nazvat rozpad raketového stupně z nosiče CZ-3B. (foto: © Steve Cullen Photography)

Vesmír

Milan Obrenović II. (1819–1839)

26 dnů srbským králem

Princ Milan Obrenović byl srbským knížetem a coby nejstarší syn v rodu měl garantováno dědictví koruny. Jenže když na konci června roku 1839 srbský král (a jeho otec) Miloš Obrenović abdikuje, prodělává princ těžký zápal plic. Blouzní v horečkách a trpí zimnicí, vůbec netuší, co se kolem něj děje. Nepostřehne ani to, že už je vlastně panovníkem. Po šestadvaceti dnech od svého čestného jmenování umírá, aniž by podepsal jediný dokument nebo list. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907