Šťastná idylka: Arcivévoda Karel v kruhu rodiny

26.12.2015 - Monika Slezáková


Reklama

Fotografie, datovaná k roku 1910, zachycuje arcivévodu Karla v kruhu milované rodiny. V této době mohla klidné chvíle prožívat také jeho matka, saská princezna Marie Josefa. Už čtyři roky byla totiž uvolněna ze jha nešťastného manželství.

Její muž Otto, synovec císaře Františka Josefa I., ve Vídni známý pod přezdívkou „der schöne Otto“, zemřel v roce 1906 na syfilis v náručí své poslední milenky. Arcivévoda se netajil tím, že manželství s Marií Josefou bylo pouze politickým aktem, který mu neměl bránit pokračovat v nezřízeném životním stylu a bujarých radovánkách. Jeho zbožná manželka milostnými eskapádami velmi trpěla, o to víc se proto zaměřila na výchovu svých dvou synů.

Zatímco na Karla čekaly po smrti císaře nejtěžší životní zkoušky, které nedokázal úspěšně projít, mladší Maxmilián Evžen s koncem války promoval jako doktor práv. Stejně jako matka a starší bratr opustil po rozpadu monarchie Rakousko a zamířil do exilu. Jeho cílem se nejdříve stalo nedaleké Švýcarsko a Bavorsko. Konce svých dní ale došel na francouzském jihu, v kouzelném přímořském letovisku Nice.

 

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Wikipedie

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Celkově téměř šedesát metrů vysoký obrys nahého muže s kyjem se nachází na svahu nedaleko obce Cerne Abbas, v jihoanglickém hrabství Dorset.

Zajímavosti
Vesmír
Historie

Sameček dudka spěchá nakrmit mláďata, která jsou i po opuštění hnízda nějakou dobu dokrmována.

Příroda
Věda

Křižáci v Sidónu zbudovali Mořský hrad a ve 13. století také Hrad svatého Ludvíka. Během křížových výprav bylo město několikrát dobyto a vydrancováno. Ve výřezu nalezené ostaky z masového hrobu.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907