Střelba z raketových kompletů: česká prověrka protivzdušné obrany

02.03.2015 - Redakce Válka Revue


Reklama

Je pár minut po desáté hodině, když se ve Vojenském újezdu Hradiště rozezní siréna. Bojové střelby strakonického 252. protiletadlového raketového oddílu mohou začít. Lehké pásové transportéry se již nacházejí v palebných postaveních. Květnové cvičení příslušníků 252. protiletadlového raketového oddílu 25. protiletadlové raketové brigády Strakonice vyvrcholilo střelbami z protiletadlových raketových kompletů 9K35M Strela-10MD, které jsou určeny k vedení bojové činnosti se vzdušným protivníkem. Jejich řízené střely 9M37 s infračervenou naváděcí soustavou a vysoce explozivní hlavicí instalované v dopravně-odpalovacích kontejnerech jsou naváděny na cíle imitující dopravní vrtulník na odletu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Trénink s hologramem

Věda

Milovníci rozpálených skal

Kozorožec núbijský (Capra nubiana) je jediným druhem kozorožce, jenž je adaptován pro život v horkých a suchých oblastech. Žije v horských regionech severovýchodní Afriky a na Středním východě v nadmořských výškách do 3 000 metrů, kde si vybírá ty nejodlehlejší, nejvyšší a nejstrmější skalní stěny. V rámci tohoto druhu je velmi výrazný pohlavní dimorfismus – samci váží kolem 60 kilogramů a dorůstají délky kolem 125 cm, zatímco samice jsou maximálně kolem 30 kg těžké a ne delší než 105 cm. Vroubené rohy samců mohou být až 120 cm dlouhé a docházejí uplatnění při bojích o dominanci. Jejich srážky ale jen zřídka končí zraněním. (foto: Shutterstock)

Příroda

Slunce pohledem americké obervatoře Solar Dynamics Observatory z února 2015. (foto: NASA/SDO, CC0)

Vesmír

Představa létající lodě Sky Cruise (foto: Profimedia, Hashem Al-Ghaili)

Revue

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907