Striptérky na pohřbech? Čínské úřady jsou rozhodně proti

04.05.2015 - Martin Reichman


Reklama

Že pohřby nemusí znamenat jen smutek a truchlení dokazuje zkušenost z Číny. Pozůstalí zde na poslední rozloučení zvou kromě přátel i profesionální tanečnice. Pokud byste ale čekali místní folklórní spolek, asi byste byli překvapeni – označení, které tyto lepé a často spoře oděné děvy nejpřesněji vystihuje je - striptérky. Účel jejich přítomnosti je přitom velmi světský – hojná účast na pohřbu je zde chápána jako vyjádření úcty zemřelému a sexy tanečnice přitahují pozornost vždy velmi spolehlivě.

TIP: Pohřby jinak: Veselé rakve a diamanty z mrtvých

Tradice spoře oděných děv na po pohřbech je ale trnem v oku čínských úřadů. Ministerstvo kultury se o zvyku vyjádřilo jako o divošském a nepatřičném. Pozornost vzbudily především dva incidenty v městských prefekturách Chan-tan a Ťiang-su. V Číně jsou přitom veřejná eroticky laděná vystoupení nezákonná. Čínské úřady tak pokračují v trendu posledních let a snaží se uvolněnou morálku v zemi dostat pod kontrolu. V loňském roce proběhl v městě Tung-kuan, kterému se v regionu přezdívá Sin City, velký zátah proti nevěstincům, při němž bylo zatčeno zhruba 900 lidí.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907