Supersporťák jezdící na slanou vodu zvládne z nuly na sto pod tři sekundy

07.09.2014 - redakce 100+1


Reklama

Jedním z nejdivočejších počinů na letošní automobilové scéně je supersport Nanoflowcell Quant e-Sportlimousine, o kterém výrobce tvrdí, že jezdí na slanou vodu. Jedná se přirozeně o nadsázku. Elektromobil je poháněn elektřinou, používá ale unikátní technologii průtokové baterie, v níž je jako médium skutečně použita slaná voda, či spíše roztok kovových hydridů. Výrobce tvrdí, že tato technologie nabízí šestkrát vyšší kapacitu, než jiné průtokové baterie nebo klasické lithium-iontové akumulátory. Díky tomu Quant na jedno nabití ujede 400 až 600 kilometrů. Výhodou tohoto řešení má být i snadné doplňování paliva, jakmile se totiž energie elektrolytu vyčerpá, stačí doplnit kapalinu a znovu jej lze nabít. Přestože se jedná o elektromobil, nejde o jen tak nějaké vozítko. Pod kapotou Quantu se skrývá 912 koní se zrychlením z nuly na sto za pouhých 2,8 sekundy a maximální rychlostí 380 kilometrů v hodině.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: nanoflowcell.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Dron Zephyr S při letních testech

Věda

Azincourt: Nedisciplinovaní rytíři

Psal se rok 1415 a schylovalo se k jedné z nejdůležitějších bitev stoleté války, ke které mělo dojít u severofrancouzského Azincourtu. Anglické vojsko se tehdy vylodilo na pobřeží a čekalo na rozhodný boj. Odhadem 6 000 až 9 000 vojáků zápolilo s vyčerpáním, zato Francouzi šli do boje se vší vervou. Byla to obrovská armáda, která prý mohla čítat až 36 000 mužů. K vidění zde byla krásná brnění. Silní koně. Jedno jim ale chybělo. Disciplína.

Když boj začal, dostávali se francouzští jezdci jen těžko k nepříteli. Urozencům navíc šlo spíše o ukázku osobní statečnosti a kopyta těžkých koní se navíc nořila hluboko do bláta, které vytvořily deště z předcházející noci. Angličané měli nádavkem jednu obrovskou výhodu, a totiž dlouhé luky, i když jejich role asi nebyla tak dominantní, jak se kdysi tvrdilo. Rozhodně však dokázaly vystřelit stovky vraždících nástrojů za minutu a francouzská převaha se proto rychle zmenšovala. Země galského kohouta nakonec utržila drtivou porážku a přišla o výkvět svého rytířstva. Zatímco na anglické straně prý padlo 15 rytířů, Francouzi jich ztratili kolem 5 000. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Dostane-li se planetka do Kirkwoodovy mezery, vytlačí ji odtud působení gravitační síly Jupitera.

Vesmír
Revue

Puklinový kaňon nazvaný Subway (podzemka) patří k nejvyhlášenějším místům Národního parku Zion.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907