Svět bude více chránit lední medvědy, naopak lvi ze seznamu vypadli

16.12.2014 - Martin Reichman

Díky iniciativě Norska se na konferenci OSN podařilo prosadit vyšší ochranu pro lední medvědy, ze seznamu naopak zásluhou afrických států vypadli lvi


Reklama

Lední medvědi a žraloci se brzy dočkají větší mezinárodní ochrany. Dohodli se na tom delegáti 11. konference Organizace spojených národů o stěhovaných druzích volně žijících živočichů v ekvádorské metropoli Quitu. Na seznam takzvané bonnské úmluvy se kromě nich dostane nově více než třicet druhů zvířat, ze seznamu byli naopak vyškrtnuti lvi.

Z celkem 32 druhů navržených na zápis na seznam Úmluvy o ochraně stěhovavých druhů volně žijících živočichů (CMS) byl nakonec stažen jen lev, na jehož vyšší ochraně nepanovala shoda především mezi africkými státy. V uplynulých dvaceti letech přitom klesla populace těchto šelem až o 40 procent na zhruba 32 000 jedinců.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ČTK

  • Zdroj fotografií: WallpapersWide

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Banánový byznys - z každého utraceného dolaru obdrží dělníci nanejvýš deset centů. Zbytek jde obchodníkovi, přepravcům, obchodům a státu.

Zajímavosti

Vojenskou posádku města Otranta tvořilo pouze 400 mužů. Proti nim stálo patnáct až dvacet tisíc tureckých vojáků.

Historie

Policie kontroluje, zda u sebe místní nenosí zbraně. Akce se však odehrává s „požehnáním“ gangů.

Zajímavosti

Jednou z největších pochoutek je zatopená tráva.

Příroda

Modré opozdilce nacházíme v centrech hustých kup, přičemž mezi ostatními hvězdami nápadně vyčnívají právě mladistvým vzhledem – přestože podle všech ostatních indicií dosahují stejného stáří jako jejich souputnice zrozené zřejmě v tomtéž čase z identické zárodečné mlhoviny.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907