Svět bude více chránit lední medvědy, naopak lvi ze seznamu vypadli

16.12.2014 - Martin Reichman

Díky iniciativě Norska se na konferenci OSN podařilo prosadit vyšší ochranu pro lední medvědy, ze seznamu naopak zásluhou afrických států vypadli lvi


Reklama

Lední medvědi a žraloci se brzy dočkají větší mezinárodní ochrany. Dohodli se na tom delegáti 11. konference Organizace spojených národů o stěhovaných druzích volně žijících živočichů v ekvádorské metropoli Quitu. Na seznam takzvané bonnské úmluvy se kromě nich dostane nově více než třicet druhů zvířat, ze seznamu byli naopak vyškrtnuti lvi.

Z celkem 32 druhů navržených na zápis na seznam Úmluvy o ochraně stěhovavých druhů volně žijících živočichů (CMS) byl nakonec stažen jen lev, na jehož vyšší ochraně nepanovala shoda především mezi africkými státy. V uplynulých dvaceti letech přitom klesla populace těchto šelem až o 40 procent na zhruba 32 000 jedinců.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ČTK

  • Zdroj fotografií: WallpapersWideDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Nový bombardér B-21 Raider je vybaven mimo jiné technologií stealth, která umožňuje unikat pozornosti radarů. (foto: Air Force, CC0)

Zajímavosti

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907