Svět bude více chránit lední medvědy, naopak lvi ze seznamu vypadli

16.12.2014 - Martin Reichman

Díky iniciativě Norska se na konferenci OSN podařilo prosadit vyšší ochranu pro lední medvědy, ze seznamu naopak zásluhou afrických států vypadli lvi


Reklama

Lední medvědi a žraloci se brzy dočkají větší mezinárodní ochrany. Dohodli se na tom delegáti 11. konference Organizace spojených národů o stěhovaných druzích volně žijících živočichů v ekvádorské metropoli Quitu. Na seznam takzvané bonnské úmluvy se kromě nich dostane nově více než třicet druhů zvířat, ze seznamu byli naopak vyškrtnuti lvi.

Z celkem 32 druhů navržených na zápis na seznam Úmluvy o ochraně stěhovavých druhů volně žijících živočichů (CMS) byl nakonec stažen jen lev, na jehož vyšší ochraně nepanovala shoda především mezi africkými státy. V uplynulých dvaceti letech přitom klesla populace těchto šelem až o 40 procent na zhruba 32 000 jedinců.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ČTK

  • Zdroj fotografií: WallpapersWide

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907