Svlečený Orion: Takhle vypadá bez svého tepelného štítu

10.03.2015 - Martin Reichman


Reklama

Vskutku nevšední pohled na kosmickou loď Orion, která na počátku prosince absolvovala svůj první testovací let, je k vidění v Kennedyho vesmírném středisku. Orion nyní prochází množstvím testů a byl proto zbaven svého tepelného štítu. „Svlečená“ kosmická loď umožňuje technikům lépe vyhodnotit stav všech systémů a komponent po náročném průchodu atmosférou i testovacím letu. Štít samotný zůstal v Marshallově centru v Alabamě, odkud bude později přemístěn do Langley Research Center ve Virginii. Zde se podrobí sérii testů, zkoumat se bude například jaký vliv na něj měla mořská voda po přistání v Tichém oceánu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    nasa.gov

  • Zdroj fotografií: NASA, Jim Grossmann

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907