Tajemství stroužků: Milovníci česneku voní ženám přitažlivěji

16.11.2015 - Stanislav Mihulka

Nečekaný vliv česneku na mužský pach se projeví po snězení čtyřech a více stroužků česneku


Reklama

Přínosy česneku pro zdraví jsou známé už dlouho. Vědci teď ale zjistili, že může být přínosný poměrně nečekaným způsobem. Ukázalo se, že muži, kteří jedí česnek, voní atraktivně pro ženy.

Výzkumu se zúčastnilo 42 mužů, kteří jedli syrový česnek, česnekové kapsle anebo česnek nejedli. Jejich tělesný pach hodnotilo 82 žen, které měly posoudit příjemnost, atraktivnost, mužnost a intenzitu jednotlivých pachů.

Výsledky experimentu ukazují, že se nečekaný efekt česneku na přitažlivost mužského pachu dostaví jedině tehdy, když muž sní česneku doopravdy hodně. Když si někdo dá 6 gramů česneku, což odpovídá dvěma stroužkům, s chlebem a sýrem, tak pak na ženy působí úplně stejně, jako když by si dal jenom chleba a sýr. Po zdvojnásobení dávky česneku na 12 gramů se už ale projeví jeho příznivý účinek na přitažlivost pánského pachu.

  • Zdroj textu:

    Univerzity of Stirling

  • Zdroj fotografií: Pivari /Wikimedia Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nikdy nekombinujte víc analgetik dohromady a nepolykejte další tabletu dřív než v povoleném odstupu.

Zajímavosti

Kněžna Jekatěrina Dašková byla blízkou přítelkyní carevny Kateřiny II. Veliké. Měla významnou roli při palácovém převratu v roce 1762, díky němuž Kateřina II. nastoupila na trůn.

Historie

Německý ovčák je známý svojí věrností, inteligencí a vyrovnaností. Intenzivní šlechtění ale vedlo k jeho značnému zatížení genetickými chorobami.

Věda
Vesmír

Jeden ze Západofríských ostrovů Ameland. Za odlivu je možné k němu dojít suchou nohou z pět kilometrů vzdáleného pobřeží Waddenzee.

Cestování

Německý člun S 204 se v květnu 1945 vzdává v britském přístavu Felixstowe.

 

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907