Tajemství stroužků: Milovníci česneku voní ženám přitažlivěji

16.11.2015 - Stanislav Mihulka

Nečekaný vliv česneku na mužský pach se projeví po snězení čtyřech a více stroužků česneku


Reklama

Přínosy česneku pro zdraví jsou známé už dlouho. Vědci teď ale zjistili, že může být přínosný poměrně nečekaným způsobem. Ukázalo se, že muži, kteří jedí česnek, voní atraktivně pro ženy.

Výzkumu se zúčastnilo 42 mužů, kteří jedli syrový česnek, česnekové kapsle anebo česnek nejedli. Jejich tělesný pach hodnotilo 82 žen, které měly posoudit příjemnost, atraktivnost, mužnost a intenzitu jednotlivých pachů.

Výsledky experimentu ukazují, že se nečekaný efekt česneku na přitažlivost mužského pachu dostaví jedině tehdy, když muž sní česneku doopravdy hodně. Když si někdo dá 6 gramů česneku, což odpovídá dvěma stroužkům, s chlebem a sýrem, tak pak na ženy působí úplně stejně, jako když by si dal jenom chleba a sýr. Po zdvojnásobení dávky česneku na 12 gramů se už ale projeví jeho příznivý účinek na přitažlivost pánského pachu.

  • Zdroj textu:

    Univerzity of Stirling

  • Zdroj fotografií: Pivari /Wikimedia Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Sedmiletý Magawa, který se už blíží svému důchodovému věku. I když je větší než ostatní druhy krys, stále je dost lehký na to, aby neaktivoval nášlapné miny. Magawa se narodil a vyrostl v Tanzanii, kde ho vytrénovala charitativní organizace Apopo. Ta cvičí krysy nejen k vyhledávání výbušnin, ale i k odhalování tuberkulózy.

Revue

Jednadvacetiletý Winston Churchill (1874–1965) na snímku z roku 1895 v uniformě 4. regimentu jízdní kavalérie královniných husarů.

Historie

Vesmírná loď vstupuje do atmosféry. Nyní vše závisí na bezvadné funkci tepelného štítu.

Vesmír

Konstantin Rokossovskij zastával během bitvy funkci velitele Centrálního frontu.

Válka

Domácí kamera Ring Always Home Cam může létat. Za letu pátrá po vetřelcích, kontroluje domácí spotřebiče i zavřená okna.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907