Tajemství stroužků: Milovníci česneku voní ženám přitažlivěji

16.11.2015 - Stanislav Mihulka

Nečekaný vliv česneku na mužský pach se projeví po snězení čtyřech a více stroužků česneku


Reklama

Přínosy česneku pro zdraví jsou známé už dlouho. Vědci teď ale zjistili, že může být přínosný poměrně nečekaným způsobem. Ukázalo se, že muži, kteří jedí česnek, voní atraktivně pro ženy.

Výzkumu se zúčastnilo 42 mužů, kteří jedli syrový česnek, česnekové kapsle anebo česnek nejedli. Jejich tělesný pach hodnotilo 82 žen, které měly posoudit příjemnost, atraktivnost, mužnost a intenzitu jednotlivých pachů.

Výsledky experimentu ukazují, že se nečekaný efekt česneku na přitažlivost mužského pachu dostaví jedině tehdy, když muž sní česneku doopravdy hodně. Když si někdo dá 6 gramů česneku, což odpovídá dvěma stroužkům, s chlebem a sýrem, tak pak na ženy působí úplně stejně, jako když by si dal jenom chleba a sýr. Po zdvojnásobení dávky česneku na 12 gramů se už ale projeví jeho příznivý účinek na přitažlivost pánského pachu.

  • Zdroj textu:

    Univerzity of Stirling

  • Zdroj fotografií: Pivari /Wikimedia Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Obyvatelé španělské vesnice San Bartolomé de Pinares se při příležitosti svátku svatého Antonína scházejí k velké podívané: jezdci na koních přeskakují za zvuku bubnů a jiných nástrojů hořící hranice.

Revue

Během tzv. Maunderova minima se na Slunci neobjevovaly téměř žádné skvrny.

Vesmír

Otrlí vojáci třicetileté války, zběhové, psanci... Stačilo mít trochu štěstí, chladnokrevnosti a odvahy a už ve vás ostatní viděli fexty...

Historie

Čertova studánka na Vyhlídce u Smržovky.

Příroda

Mrtví alkouni na jaře 2016, poblíž Homeru na Aljašce.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907