Tajemství Oblasti číslo 51: Pitvali Američané mimozemšťany?

23.05.2013 - Tomáš Přibyl

Je nadmíru jasné, že existuje přímá spojitost mezi vojenskými základnami, kde se testují nové letouny a technologie – a mezi množstvím hlášených případů „UFO“ v okolí. Téměř legendární je základna označovaná jako Area 51 (Oblast 51) v Nevadě


Reklama

Příznivci konspiračních teorií tvrdí, že zde americká armáda zkouší techniku získanou od mimozemských civilizací. Pentagon to samozřejmě popírá, ale z pochopitelných důvodů to není schopen vyvrátit. Neboť udělat z vojenské základny oblíbené turistické místo pro zvědavce, kteří se chtějí na vlastní oči přesvědčit, jak to je, není možné. A stejně by vždy zůstala otevřená otázka „ukázali nám opravdu všechno?“ nebo „co je za tamtěmi dveřmi?“ Příznivci konspiračních teorií s podobnou neověřitelností zkrátka počítají…

Byl jsem u toho

Nejznámějším svědkem, který vypovídal o této základně vcelku věrohodně, je Robert Lazar. Ten tvrdil, že na základně S-4 pracoval půl roku od prosince 1988 na několika strojích, které považoval za zařízení mimozemského původu. Pod povrchem pouště se prý nachází obrovský komplex, jehož vchod je velmi dobře maskován (tam prý sám pracoval). Je umístěn ve skále a otevírá se jako garážová vrata. Poté, co se zavře, naprosto splyne se skálou. Lazar je přesvědčen, že pracoval s mimozemským materiálem a s mimozemskými plavidly a že se setkal s mimozemskou inteligencí. Po této výpovědi Roberta Lazara někdo údajně zkoušel zastřelit, když jel autem domů, a bylo mu tvrdě vyhrožováno fyzickou likvidací.

TIP: Přísně střežená města a uzavřené zóny: Tajemstvími opředená Oblast 51

Následujících pět let byla americká nejvyšší místa bombardována otázkami na Oblast 51 a postupně zaháněna do úzkých. V roce 1994 vláda konečně povolila a existenci této základny přiznala. Tím předešla nejen většímu tlaku, ale také dalším spekulacím.

Internet odhalil tajemství

Ať už je to tak či onak, dnes si můžete tajuplnou Oblast 51 prohlédnout třeba pomocí aplikace Google Earth. Stačí zadat souřadnice 37 stupňů 14 minut 41,57 sekund severní šířky a 115 stupňů 49 minut 12,33 sekund západní délky. Pokud ani této aplikaci nevěříte, nevěšte hlavu: za mírný poplatek si můžete u některé firmy provozující snímkovací družice objednat fotografie dotyčné základny, a to s rozlišením lepším než půlmetrové detaily – a v době, kterou si určíte (inkriminovaná družice samozřejmě musí nad základnou právě přelétat).

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Wikipedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Než Zdena zjistila, co se děje s jejím tělem a duší, uběhlo mnoho let. Narodila se s rozštěpem šourku. Znamená to, že jeho pohlavní orgány se více podobaly ženským, ačkoliv byly mužské.

Zajímavosti

Potulná planeta s měsíce, na němž může být kapalná voda.

Vesmír

DiMaggigo poslední slova prý zněla: „Konečně zase uvidím Marilyn!“

Historie

Snímek z kalifornské Santa Clarity kde v listopadu 2019 šestnáctiletý střelec Nathaniel Berhow zabil dva studenty a další tři spolužáky postřelil.

Věda

Červeně vybarvené chloupky vylučují olej, žlutými oválky průduchů list dýchá.

Příroda

Sto tisíc křížů

Křesťanské poutní místo, ale také symbol odporu Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu. To je Hora křížů. Na uměle vybudovaný pahorek, který se nachází nedaleko litevského města Šiauliai, lidé první kříže vztyčili v první polovině 19. století na památku obětí polského listopadového povstání z roku 1831. I dnes sem poutníci přináší nové kříže a odhaduje se, že se jich na kopci tyčí již více než sto tisíc. (foto: Wikimedia Commons, Liilia MorozCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907