Tajemství Oblasti číslo 51: Pitvali Američané mimozemšťany?

23.05.2013 - Tomáš Přibyl

Je nadmíru jasné, že existuje přímá spojitost mezi vojenskými základnami, kde se testují nové letouny a technologie – a mezi množstvím hlášených případů „UFO“ v okolí. Téměř legendární je základna označovaná jako Area 51 (Oblast 51) v Nevadě


Reklama

Příznivci konspiračních teorií tvrdí, že zde americká armáda zkouší techniku získanou od mimozemských civilizací. Pentagon to samozřejmě popírá, ale z pochopitelných důvodů to není schopen vyvrátit. Neboť udělat z vojenské základny oblíbené turistické místo pro zvědavce, kteří se chtějí na vlastní oči přesvědčit, jak to je, není možné. A stejně by vždy zůstala otevřená otázka „ukázali nám opravdu všechno?“ nebo „co je za tamtěmi dveřmi?“ Příznivci konspiračních teorií s podobnou neověřitelností zkrátka počítají…

Byl jsem u toho

Nejznámějším svědkem, který vypovídal o této základně vcelku věrohodně, je Robert Lazar. Ten tvrdil, že na základně S-4 pracoval půl roku od prosince 1988 na několika strojích, které považoval za zařízení mimozemského původu. Pod povrchem pouště se prý nachází obrovský komplex, jehož vchod je velmi dobře maskován (tam prý sám pracoval). Je umístěn ve skále a otevírá se jako garážová vrata. Poté, co se zavře, naprosto splyne se skálou. Lazar je přesvědčen, že pracoval s mimozemským materiálem a s mimozemskými plavidly a že se setkal s mimozemskou inteligencí. Po této výpovědi Roberta Lazara někdo údajně zkoušel zastřelit, když jel autem domů, a bylo mu tvrdě vyhrožováno fyzickou likvidací.

TIP: Přísně střežená města a uzavřené zóny: Tajemstvími opředená Oblast 51

Následujících pět let byla americká nejvyšší místa bombardována otázkami na Oblast 51 a postupně zaháněna do úzkých. V roce 1994 vláda konečně povolila a existenci této základny přiznala. Tím předešla nejen většímu tlaku, ale také dalším spekulacím.

Internet odhalil tajemství

Ať už je to tak či onak, dnes si můžete tajuplnou Oblast 51 prohlédnout třeba pomocí aplikace Google Earth. Stačí zadat souřadnice 37 stupňů 14 minut 41,57 sekund severní šířky a 115 stupňů 49 minut 12,33 sekund západní délky. Pokud ani této aplikaci nevěříte, nevěšte hlavu: za mírný poplatek si můžete u některé firmy provozující snímkovací družice objednat fotografie dotyčné základny, a to s rozlišením lepším než půlmetrové detaily – a v době, kterou si určíte (inkriminovaná družice samozřejmě musí nad základnou právě přelétat).

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: WikipediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907