Taktika německé pěchoty

24.08.2015 - Tomáš Bártek

Tento krátký film vytvořil americký Úřad pro strategické služby (Office of Strategic Services) pro své agenty, aby se seznámili s taktikou boje německé pěchoty. Na barevných záběrech můžete vidět základy taktiky pěchotního boje, jaký německá vojska užívala na bojištích druhé světové války.


Reklama

Office of Strategic Services vznikl až v roce 1942, kdy v této oblasti poněkud opožděné Spojené státy americké seznaly, že si již nevystačí s ad hoc vytvořenými zpravodajskými týmy a útvary, roztroušenými po různých úřadech a ministerstvech. Inspirováni britskou Secret Intelligence Service (známé oddělení MI6) začali tvořit zpravodajskou službu, která by zajistila informace o všech státech nepřátelských vůči USA. Samotná organizace se v roce 1947 transformovala v již nearmádní CIA (Central Intelligence Agency).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Youtube.com

  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907