Terrafugia: Skutečné letadlo-auto jako od Fantomase

12.05.2013 - Jan Fiala

Hybridní létající auto TF-X s kolmým startem získalo povolení k provozu v USA

<p>Hyperion je ve skutečnosti tak obrovský, že se jej dosud nepovedlo zachytit v celé výšce.</p>

Hyperion je ve skutečnosti tak obrovský, že se jej dosud nepovedlo zachytit v celé výšce.


Reklama

Zní to jako pohádka: když je potřeba, vaše běžné auto roztáhne křídla a vznese se z místa. Překonáte dopravní zácpu nebo objížďku, nebo se prostě jen proletíte pro radost. Navíc není klasifikovaný jako plnohodnotný letoun a je snadný na ovládání, takže se s ním naučíte zacházet již za několik hodin. Navíc dokáže automaticky přistát na vhodných místech, která si zvolíte. Nový automobil/letoun TF-X od společnosti Terrafugia by měl tohle všechno nabídnout už za 8–12 let.

Na druhou stranu, zprávy o tom, že již za pět let budeme moci z dopravní zácpy prostě uletět, se pravidelně opakují již od padesátých let. Proto je rozumné k dalším podobným slibům přistupovat s rezervou. Americká společnost Terrafugia má ale úspěšnou historii. Poněkud méně ambiciózní model Transition již otestovala v několika prototypech, a už nyní si na něj můžete zarezervovat místo v pořadníku.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Terrafugia

  • Zdroj fotografií: Terrafugia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zlatá mísa z Ebreichsdorfu.

Věda
Zajímavosti

Krabí mlhovina (vpravo) představuje zřejmě nejslavnější pozůstatek supernovy (SN 1054). Její explozi zaznamenali čínští hvězdáři v roce 1054. Vlevo dole pozůstatek Tychonovy supernovy (SN 1572), jež byla jako jedna z mála viditelná pouhýma očima. Vlevo nahoře Cassiopea A, nejjasnější zbytek po supernově (v radiovém oboru). Světlo z výbuchu k nám dorazilo zřejmě před 350 lety.

Vesmír

Před zpozorováním odstřelovačem chrání prostor pohybu i prostá maskovací síť. Na snímku americký voják v Koreji, 1952.

Válka

Marii Terezii na dobru poddaných nezáleželo tak, jak se traduje. Důležitější byl stabilní stát.

Historie

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907