Reklama


Tichý orgasmus pro vaše uši: Hypnotický svět tlumených zvuků

15.12.2015 - redakce 100+1

Tiché šeptání, pomalé obracení stránek knihy, škrábání a přesýpání různých materiálů. To všechno mohou být spouštěče ASMR - nového terapeutického fenoménu


Reklama

Zkratka ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response) se překládá jako samostatná smyslově-meridiánová reakce a zjednodušeně řečeno označuje příjemné až orgastické pocity, které jsou v naší nervové soustavě vyvolány různými libými zvuky. Zpravidla se zmíněné prožitky objevují v hlavě a podél páteře a dostavují se při sledování ASMR videí, která jsou v současnosti k vidění zejména na kanálu YouTube.

Podstatou pořadů je zvuk, obvykle snímaný ve velmi vysoké kvalitě, který zachycuje manipulaci s různými objekty. Například se můžete zaposlouchat do šustění stránek knihy, dotýkání se šišek či prohrabávání kávových zrnek. Nahrávku pak doplňuje příjemný ženský hlas. Při tom není ani tak podstatné, co moderátorka říká, ale jakým způsobem to dělá – zásadní je totiž šeptání. ASMR videa mají relaxační až uspávací účinek, ale někteří psychologové zdůrazňují také jeho terapeutický efekt: šeptání a libé zvuky totiž mohou evokovat mateřskou náruč a lásku. 

Poslechněte si Denisu Vondruškovou, provozující jeden z prvních ASMR YouTube kanálů u nás:

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost, YouTube

  • Zdroj fotografií: YouTube

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Potřeba spánku je individuální záležitost. Přesto platí, že dospělý zdravý člověk by měl spát přibližně 8 hodin denně. Někdo potřebuje o hodinu více, jinému stačí o dvě hodiny méně.

Věda
Věda
Historie
Vesmír

Na tomto záběru je krásně vidět nejen zbarvení, podle nějž dostal tuleň leopardí druhové jméno, ale rovněž jeho úctyhodné zuby.

Příroda
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907