Times Square: Jméno získalo po novinách

16.08.2013 - Petr Broža


Reklama

K dominantám New Yorku patří kromě sochy Svobody nebo mrakodrapu Empire State Building také náměstí Times Square – křižovatka mezi Broadwayí a Sedmou Avenue. Nejnápadnější je zde bezesporu řada obrovských světelných reklam a neonů, které impozantně prosvětlí i tu nejtmavší noc. Times Square se tak podobá náměstí Picadilly Circus v Londýně, jen je několikanásobně větší a svítivější. Není proto divu, že se právě zde konají největší a nejokázalejší oslavy příchodu nového roku – na náměstí a v jeho okolí se schází až půl milionu lidí. Začíná zde také Lincolnova dálnice, první silnice vedoucí napříč USA – i z tohoto důvodu se Times Square často označuje jako „křižovatka světa“.

V roce 1904 – tehdy se ještě náměstí jmenovalo Longacre Square – se sem přestěhoval A. S. Ochs se svými novinami New York Times. Nechal zde postavit stanici metra a náměstí přejmenoval po dohodě s tehdejším starostou na Times Square. Ve stejném roce se zde také objevila první reklama rozzářená elektrickým světlem.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Délka Vasova běhu (švédsky Vasaloppet) činí 90 kilometrů a pravidelně se ho účastní téměř 16 000 lyžařů.

Zajímavosti

Podle dřívějších teorií byl výbuch supervulkánu Toba natolik silný, že téměř způsobil vyhlazení nejen lidské rasy, ale i mnoha dalších živočišných druhů.

Věda

I dnes lze koupit výrobky ze želvoviny, ačkoliv je lov zvířat zakázaný pod pokutou 175 tisíc korun.

Zajímavosti

Podle posledního výzkumu odpovídá hmotnost naší Galaxie 1,5 bilionu sluncí. K uvedené hodnotě vědci dospěli pomocí měření rychlostí kulových hvězdokup, jež obíhají galaktické jádro.

Vesmír

Mravenci rodu Cephalotes si ve větvích stromů vždy najdou cestu a dávají přednost té, která má nejméně křižovatek

Příroda

Již v době objevu byly obří sochy na terasách poničené, moderní rekonstrukce je ukazuje v původním stavu.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907