Times Square: Jméno získalo po novinách

16.08.2013 - Petr Broža


Reklama

K dominantám New Yorku patří kromě sochy Svobody nebo mrakodrapu Empire State Building také náměstí Times Square – křižovatka mezi Broadwayí a Sedmou Avenue. Nejnápadnější je zde bezesporu řada obrovských světelných reklam a neonů, které impozantně prosvětlí i tu nejtmavší noc. Times Square se tak podobá náměstí Picadilly Circus v Londýně, jen je několikanásobně větší a svítivější. Není proto divu, že se právě zde konají největší a nejokázalejší oslavy příchodu nového roku – na náměstí a v jeho okolí se schází až půl milionu lidí. Začíná zde také Lincolnova dálnice, první silnice vedoucí napříč USA – i z tohoto důvodu se Times Square často označuje jako „křižovatka světa“.

V roce 1904 – tehdy se ještě náměstí jmenovalo Longacre Square – se sem přestěhoval A. S. Ochs se svými novinami New York Times. Nechal zde postavit stanici metra a náměstí přejmenoval po dohodě s tehdejším starostou na Times Square. Ve stejném roce se zde také objevila první reklama rozzářená elektrickým světlem.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Událost, známá jako železniční neštěstí v Montparnassu, se objevila i v trikové scéně Scorseseova filmu Hugo a jeho velký objev či na obalu jednoho alba hardrockové skupiny Mr. Big.

Historie

O transport amerických speciálů na Takur Ghar se staraly vrtulníky MH-47E Chinook.

Válka

Modré šipky ukazují nově objevené slinné žlázy

Věda

Kamera pro cizí světy Lunar ExoCam

Vesmír

Zbarvení samců a samiček se liší hlavně v oblasti genitálií. Pokud v intimních partiích kosatky při výskoku nad hladinu zahlédnete bílý ovál se třemi černými skvrnami, jde o samici.

Zajímavosti

Leopold II. se svou početnou rodinou. Se svou ženou Marií Ludovikou Španělskou měl 16 dětí (12 synů a 4 dcery).

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907