Tisíce nepřečtených řádků: Vědecký tým otevřel truhlici dopisů ze 17. století

04.12.2015 - Monika Slezáková

Tajemná, kůží potažená truhla se v haagském poštovním muzeu objevila už roku 1926. Teprve nyní ale mezinárodní tým expertů začal odhalovat její tajemství


Reklama

V útrobách truhly se objevilo na 2 600 dopisů, psaných v rozmezí let 1680-1706. Poskládaná do složitých tvarů a pokrytá otisky pečetí mapuje korespondence, psaná francouzsky, španělsky, italsky, holandsky a dánsky, příběhy obyčejných lidí, jež se odehrály v období Slavné revoluce. Právě jejímu protagonistovi Vilému Oranžskému věrně sloužili správci pošty v Haagu, Simon de Brienne a jeho žena Marie St. Germain. Díky tomuto páru mohou nyní odborníci rozkrývat obsah nikdy nedoručených a často ani neotevřených dopisů.

Více na: http://www.history.com/news/historians-examine-treasure-trove-of-17th-ce...

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    History.com

  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Celkově téměř šedesát metrů vysoký obrys nahého muže s kyjem se nachází na svahu nedaleko obce Cerne Abbas, v jihoanglickém hrabství Dorset.

Zajímavosti
Vesmír
Historie

Sameček dudka spěchá nakrmit mláďata, která jsou i po opuštění hnízda nějakou dobu dokrmována.

Příroda
Věda

Křižáci v Sidónu zbudovali Mořský hrad a ve 13. století také Hrad svatého Ludvíka. Během křížových výprav bylo město několikrát dobyto a vydrancováno. Ve výřezu nalezené ostaky z masového hrobu.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907