Toskánsko, kraj vinic, cypřišů a hradů

09.05.2013 - redakce 100+1

<p>Hroši mají ve velké tlamě kolíkovité špičáky, které neustále dorůstají. Stoličky se vyměňují jako u slonů. I na souší se hroši rychle pohybují a jsou velmi obratní.</p>

Hroši mají ve velké tlamě kolíkovité špičáky, které neustále dorůstají. Stoličky se vyměňují jako u slonů. I na souší se hroši rychle pohybují a jsou velmi obratní.


Reklama

Toskánsko ležící na severozápadě Itálie v sobě skrývá nepodbízivý půvab, který mu propůjčují jeho rozlehlá úrodná údolí s bohatou vegetací a příjemným klimatem. Krajina je protkána úzkými silničkami, které vás dovedou k usedlostem či do středověkých osad roztroušeným na vrcholcích, aby vás znovu snesly do náruče zdánlivě nekonečných zelených strání, vinic, olivových hájů a alejí cypřišů.

Krásné paláce svědčí o bohatství tohoto kraje a středověké radnice ukazují na odvěkou tradici demokracie a samosprávy. Za renesance se uměleckou špičkou stala Florencie, která dodnes láká tisíce turistů, stejně jako Šikmá věž v Pise.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 2019 využilo průplav přes pět tisíc tankerů a podobný počet dalších nákladních lodí.

Cestování
Revue

Jupiterův měsíc Ganymed. Podle vědců se na jeho povrchu nachází největší známý impaktní kráter ve Sluneční soustavě.

Vesmír

Tasmánský čert, ďábel medvědovitý

Věda

Duby patří k dlouhověkým stromům, které od nepaměti podněcovaly lidskou fantazii. Při jejich košaté mohutnosti se není čemu divit (Foto: Shutterstock)

Příroda

Karel IV. se synem Václavem a synovcem Joštem

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907