Trestanci bodují: V nejlepší restauraci obsluhují výhradně trestanci

05.09.2015 - redakce 100+1

V Cardiffu, hlavním městě Walesu, proběhlo hlasování o nejlepší restauraci a vítěz mnohým vyrazil dech. Stal se jím totiž podnik Clink Restaurant, v němž pracují výhradně vězni


Reklama

Restaurace Clink byla přitom z celkového počtu 946 podobných zařízení zvolena jako nejoblíbenější díky přátelské a komunikativní obsluze. Spokojení zákazníci si pochvalovali přístup k individuálním potřebám všech příchozích a hodnotili vězeňskou restauraci jako lepší než vyhlášené podniky honosící se několika hvězdičkami.

Restaurace s 96 místy byla otevřena v roce 2012 a ihned zaměstnala třicet vězňů. Servírují se zde snídaně a obědy. Trestanci musí během týdne odvést 40 hodin práce. Odměnou za ni je spíše symbolická mzda asi 500 Kč, ale především také zkušenosti, které jim po propuštění na svobodu pomohou s hledáním místa v některém z luxusních hotelů či renomovaných restaurací.

Jason Lawrence, generální ředitel Clink Restaurant, říká: „Jsme opravdu šťastní, že jsme se dostali na špičku v tvrdé konkurenci téměř tisíce restaurací ve městě. Je to pro nás obrovský úspěch.“

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907