Trochu jiná kancelář: Švýcarská pobočka Googlu vypadá jako zábavní park

05.03.2015 - Martin Reichman

Největší firmy světa se přetahují o nejlepší mozky a nabízejí jim kromě peněz a nehynoucí slávy i příjemné pracovní prostředí. Ve švýcarské pobočce Googlu to vypadá jako v zábavním parku

Místo ubíjejících openspaců, najdete v objektu bývalého pivovaru intimní kapsle, skluzavky a vypolštářované odpočinkové místnosti. Rozvrzanou kancelářskou židli zde můžete vyměnit za originální člun, křeslo z pneumatik, relaxační vanu nebo třeba kabinu lanovky. Interiér vychází z potřeb zaměstnanců curyšské pobočky firmy (nazývaných Zooglers), kteří se zapojili do procesu návrhu v rámci rozhovorů a workshopů.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Camenzind Evolution Ltd.Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jizvy chudoby: konžský frank

kde: Demokratická republika Kongo | nejvyšší inflace: 511 % (2000)

Demokratická republika Kongo vlastní jedny z největších zásob mědi a kobaltu na světě a nechybí jí ani ropa. O vývoz všech tří surovin sice země opírá svou ekonomiku, která je momentálně na vzestupu, nicméně dlouhé roky občanských válek a nestabilní politické situace v ní napáchaly přetrvávající škody. Nejvyšší inflace byla v zemi naměřena v roce 2000, kdy se zvýšila o 511 procent. Od té doby sice znehodnocení prudce kleslo, ve státě však stále žije přes 60 procent obyvatel pod úrovní chudoby. 

Zajímavosti
Věda

Pražský hrad (kolem roku 1400). Za Lucemburků, především pak za Karla IV. se hrad románský proměnil v gotický. Královský palác byl přestavěn podle „galského způsobu“ a francouzská gotika se měla odrážet i ve stavbě katedrály. (zdroj: Archiv výzkumu Pražského hradu)

Historie

Umělecká představa stanice Tchien-kung 3, která má vzniknout do roku 2022. (zdroj: CNSA)

Vesmír
Zajímavosti

Součástí japonských sil byla i největší bitevní loď na světě Jamato. (zdroj: Wikimedia Commons (Yamato Museum, Shizuo Fukui, volné dílo)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907