Ukradené auto se majiteli vrátilo po 46 letech

08.04.2015 - redakce 100+1

Mladému muži ukradli v New Yorku auto a už to vypadalo, že se s ním nikdy znovu nesetká. Když se nakonec přece jenom našlo, byl už z vozu takřka muzejní exponát


Reklama

Dvaaosmdesátiletý Ivan Schneider z Miami se po 46 letech může konečně setkat se svým autem – Jaguarem z roku 1967 se sklápěcí střechou. Schneider pracoval v New Yorku jako mladý právník, když mu byl vůz před domem odcizen. Na desítky let se po autě slehla země.

Našlo se až nyní, při rutinní prohlídce veteránů, které se měly převážet do Nizozemí. Sportovní Jaguar E–Type byl vyráběn od roku 1961 do roku 1975 a je považován za jeden z nejkrásnějších automobilů vůbec.

Schneiderova životní láska však v době odloučení od svého právoplatného majitele značně utrpěla. Škrábance a rez nejsou jedinou vadou, kterou bude potřeba odstranit. Podle odborníků má dnes vzhledem k relativně špatné kondici hodnotu jen asi 23 600 dolarů, tedy přibližně půl milionu korun. Model v původním stavu se přitom cení na 100 000 dolarů (více než 2 miliony korun).

Schneider říká, že od chvíle, kdy si vůz pořídil, byl do něj zamilovaný. Nyní se chystá nechat svůj poklad zrestaurovat a bude jej používat jen o nedělích a ve svátky – Jaguar E-Type sice považuje za nejhezčí, avšak nikoli nejspolehlivější auto.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: ShutterstockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907