Ukradené auto se majiteli vrátilo po 46 letech

08.04.2015 - redakce 100+1

Mladému muži ukradli v New Yorku auto a už to vypadalo, že se s ním nikdy znovu nesetká. Když se nakonec přece jenom našlo, byl už z vozu takřka muzejní exponát


Reklama

Dvaaosmdesátiletý Ivan Schneider z Miami se po 46 letech může konečně setkat se svým autem – Jaguarem z roku 1967 se sklápěcí střechou. Schneider pracoval v New Yorku jako mladý právník, když mu byl vůz před domem odcizen. Na desítky let se po autě slehla země.

Našlo se až nyní, při rutinní prohlídce veteránů, které se měly převážet do Nizozemí. Sportovní Jaguar E–Type byl vyráběn od roku 1961 do roku 1975 a je považován za jeden z nejkrásnějších automobilů vůbec.

Schneiderova životní láska však v době odloučení od svého právoplatného majitele značně utrpěla. Škrábance a rez nejsou jedinou vadou, kterou bude potřeba odstranit. Podle odborníků má dnes vzhledem k relativně špatné kondici hodnotu jen asi 23 600 dolarů, tedy přibližně půl milionu korun. Model v původním stavu se přitom cení na 100 000 dolarů (více než 2 miliony korun).

Schneider říká, že od chvíle, kdy si vůz pořídil, byl do něj zamilovaný. Nyní se chystá nechat svůj poklad zrestaurovat a bude jej používat jen o nedělích a ve svátky – Jaguar E-Type sice považuje za nejhezčí, avšak nikoli nejspolehlivější auto.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Dron Zephyr S při letních testech

Věda

Azincourt: Nedisciplinovaní rytíři

Psal se rok 1415 a schylovalo se k jedné z nejdůležitějších bitev stoleté války, ke které mělo dojít u severofrancouzského Azincourtu. Anglické vojsko se tehdy vylodilo na pobřeží a čekalo na rozhodný boj. Odhadem 6 000 až 9 000 vojáků zápolilo s vyčerpáním, zato Francouzi šli do boje se vší vervou. Byla to obrovská armáda, která prý mohla čítat až 36 000 mužů. K vidění zde byla krásná brnění. Silní koně. Jedno jim ale chybělo. Disciplína.

Když boj začal, dostávali se francouzští jezdci jen těžko k nepříteli. Urozencům navíc šlo spíše o ukázku osobní statečnosti a kopyta těžkých koní se navíc nořila hluboko do bláta, které vytvořily deště z předcházející noci. Angličané měli nádavkem jednu obrovskou výhodu, a totiž dlouhé luky, i když jejich role asi nebyla tak dominantní, jak se kdysi tvrdilo. Rozhodně však dokázaly vystřelit stovky vraždících nástrojů za minutu a francouzská převaha se proto rychle zmenšovala. Země galského kohouta nakonec utržila drtivou porážku a přišla o výkvět svého rytířstva. Zatímco na anglické straně prý padlo 15 rytířů, Francouzi jich ztratili kolem 5 000. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Dostane-li se planetka do Kirkwoodovy mezery, vytlačí ji odtud působení gravitační síly Jupitera.

Vesmír
Revue

Puklinový kaňon nazvaný Subway (podzemka) patří k nejvyhlášenějším místům Národního parku Zion.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907