Ukradené auto se majiteli vrátilo po 46 letech

08.04.2015 - redakce 100+1

Mladému muži ukradli v New Yorku auto a už to vypadalo, že se s ním nikdy znovu nesetká. Když se nakonec přece jenom našlo, byl už z vozu takřka muzejní exponát


Reklama

Dvaaosmdesátiletý Ivan Schneider z Miami se po 46 letech může konečně setkat se svým autem – Jaguarem z roku 1967 se sklápěcí střechou. Schneider pracoval v New Yorku jako mladý právník, když mu byl vůz před domem odcizen. Na desítky let se po autě slehla země.

Našlo se až nyní, při rutinní prohlídce veteránů, které se měly převážet do Nizozemí. Sportovní Jaguar E–Type byl vyráběn od roku 1961 do roku 1975 a je považován za jeden z nejkrásnějších automobilů vůbec.

Schneiderova životní láska však v době odloučení od svého právoplatného majitele značně utrpěla. Škrábance a rez nejsou jedinou vadou, kterou bude potřeba odstranit. Podle odborníků má dnes vzhledem k relativně špatné kondici hodnotu jen asi 23 600 dolarů, tedy přibližně půl milionu korun. Model v původním stavu se přitom cení na 100 000 dolarů (více než 2 miliony korun).

Schneider říká, že od chvíle, kdy si vůz pořídil, byl do něj zamilovaný. Nyní se chystá nechat svůj poklad zrestaurovat a bude jej používat jen o nedělích a ve svátky – Jaguar E-Type sice považuje za nejhezčí, avšak nikoli nejspolehlivější auto.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Na každou nově přivezenou várku odpadu se okamžitě vrhají sběrači, kteří doufají, že budou mít ten den štěstí a najdou něco zajímavého. (foto: David Těšínský ©)

Zajímavosti
Historie

Eskortní torpédoborec USS Samuel B. Roberts (DE-413). (foto: Wikimedia Commons, U.S. NavyCC0)

Věda

Exploze hvězdy v souhvězdí Býka, zachycená čínskými hvězdáři v roce 1054, je zřejmě nejznámější pozorovanou supernovou. V době výbuchu byla šestkrát jasnější než Venuše a na denní obloze zářila třiadvaceti dní. (foto: NASA, ESA, Hubble, J. Hester, A. Loll (ASU)CC BY 4.0)

Vesmír

Křik Ashley Peldonové zazní například ve filmech Paranormal Activity, Free Guy nebo třeba Vřískot. (ilustrační foto: Unsplash, Hannah PopowskiCC0)

Revue

Meandry řeky Uvac připomínají bludiště a v některých místech se zatáčejí až o 270 stupňů.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907