Překvapivý úspěch. Umělá inteligence Watson se naučila vařit

07.07.2015 - Stanislav Mihulka

Podivuhodná umělá inteligence společnosti IBM se naučila vymýšlet nová jídla


Reklama

Umělou inteligenci Watson vyvinula společnost IBM, aby zodpovídala otázky položené v běžné lidské řeči. Už má na svém kontě řadu úspěchů, především vítězství v americké verzi pořadu Riskuj!

Lidé z IBM testují Watsona v celé řadě odvětví lidských činností. Umělé inteligence vycházející z Watsona by chtěli uplatnit například v medicíně ve farmaceutickém průmysli nebo v biotechnologiích. A teď ho zase naučili vařit.

Úmyslem inženýrů IBM bylo předvést, jak může taková umělá inteligence podpořit lidskou kreativitu ve skládání různých ingrediencí a v přípravě jídel. Watson si pod jejich vedením prostudoval 10 tisíc receptů z databáze Bon Appetit, používání ingrediencí v různém nádobí, styly vaření, chemii potravin a lidské chutě.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Tech Xplore, IBM

  • Zdroj fotografií: Clockready / IBM

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Rytina Jiřího Jakuba Dašického průlet Velké komety nad Prahou 12. listopadu 1577. Kromě komety se na obloze objevuje pět symbolů zvěrokruhu: Beran, Ryby, Vodnář, Kozoroh a Střelec. Pod ocasem komety je půlměsíc a Saturn, zobrazený jako hvězda s astronomickým symbolem ♄. 

Historie

Když štír bodne s použitím maximální možné dávky jedu, musí pro to mít opravdu pádný důvod. V krajním případě umí štíři jed i rozprašovat a odradí tak od útoku třeba křečky (Onychomys), kteří škorpiony dokážou odzbrojit tím, že jim úplně odkousnou ocas.

Příroda
Reklama
Vesmír

Francouzští vojáci během bitvy na Marně konecm léta 1914. Během následujících let jich padlo přes 1 400 000.

Válka

Stres dokáže zbarvit vlasy na šedivo. Pořádná dovolená jim zase může vrátit jejich původní barvu.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907