Úspěch zoo v anglickém Chesteru: Trojčata vzácného tygra sumaterského

28.01.2015 - Martin Reichman

Zoologická zahrada v anglickém Chesteru hlásí výjimečný přírůstek, na počátku ledna se zde narodila trojčata tygra sumaterského


Reklama

Tento nejmenší druh tygra patří mezi kriticky ohrožené šelmy, odhaduje se, že tropické pralesy indonéské Sumatry obývá posledních 400 až 500 kusů. Za nízkou populací tygra sumaterského ve volné přírodě je podle odborníků rychlé odlesňování a ztráta jejich přirozeného prostředí. Svůj nezanedbatelný podíl na úbytku tygrů má také rozšířené pytláctví.

TIP: Tygři sumaterští čelí další hrozbě: Propukla epidemie psinky?

Podle Jaroslava Jasinka, chovatele šelem z brněnské zoo, mají téměř měsíční trojčata z anglického Chesteru své nejkritičtější dny za sebou. Pro jejich přežití jsou podle něj nejdůležitější zhruba první dva týdny po narození. V Česku lze tygra sumaterského spatřit hned v několika zahradách – v Brně, Praze, Ústí nad Labem a v Jihlavě. Poslední mládě sumaterského tygra se v tuzemsku narodilo v roce 2013 v pražské zoo, například v Brně ale na nový tygří přírůstek čekají již od roku 1996.

Reklama

  • Zdroj textu:

    metro.co.uk

  • Zdroj fotografií: Chester ZooDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zamyšlený TGM ve slovenských Topoľčiankách na snímku Karla Čapka kolorovaném pro knihu První republika v barvě.

Historie

V tajícím ledu je ukryto množství mikroorganismů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Vdala jsem se! 

autor: Wenyuan Kuang | vysoce hodnoceno v kategorii Svatba

Jakmile si svatebčané odbyli v režii Wenyuan Kuanga klasické focení, rozhodli se pro pár poněkud bláznivějších snímků. Do vzduchu měl původně letět ženich, ale nakonec volba fotografa padla na nevěstu. O kulisy se pak postarali veselí přátelé novomanželů a záplava podzimního listí.

Revue

Mimořádně jasná galaxie GLASS-z12 (ve výřezu) na snímku dalekohledu Jamese Webba. Podle vědců tato galaxie existovala již zhruba 350 milionů let po Velkém třesku. (foto: NASA, ESA, CSA, Tommaso Treu (UCLA)CC BY 4.0)

Vesmír

John Bulkeley na palubě torpédového člunu ještě během služby v Pacifiku. (foto: Wikimedia Commons, U.S. NavyCC0)

Válka

Kostel Panny Marie v Areni, v jehož okolí se nachází jeskyně, kde hledá česko--arménský tým sídliště nejstarších doložených vinařů. (foto: Jan Šindelář, CC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907