Úspěch zoo v anglickém Chesteru: Trojčata vzácného tygra sumaterského

28.01.2015 - Martin Reichman

Zoologická zahrada v anglickém Chesteru hlásí výjimečný přírůstek, na počátku ledna se zde narodila trojčata tygra sumaterského


Reklama

Tento nejmenší druh tygra patří mezi kriticky ohrožené šelmy, odhaduje se, že tropické pralesy indonéské Sumatry obývá posledních 400 až 500 kusů. Za nízkou populací tygra sumaterského ve volné přírodě je podle odborníků rychlé odlesňování a ztráta jejich přirozeného prostředí. Svůj nezanedbatelný podíl na úbytku tygrů má také rozšířené pytláctví.

TIP: Tygři sumaterští čelí další hrozbě: Propukla epidemie psinky?

Podle Jaroslava Jasinka, chovatele šelem z brněnské zoo, mají téměř měsíční trojčata z anglického Chesteru své nejkritičtější dny za sebou. Pro jejich přežití jsou podle něj nejdůležitější zhruba první dva týdny po narození. V Česku lze tygra sumaterského spatřit hned v několika zahradách – v Brně, Praze, Ústí nad Labem a v Jihlavě. Poslední mládě sumaterského tygra se v tuzemsku narodilo v roce 2013 v pražské zoo, například v Brně ale na nový tygří přírůstek čekají již od roku 1996.

Reklama

  • Zdroj textu:

    metro.co.uk

  • Zdroj fotografií: Chester Zoo

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Samečci australských delfínů Sousa sahulensis nabízejí samičkám dar, který nelze prakticky využít, ale slouží jako důkaz síly a zdatnosti. (foto: Shutterstock)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907