Úspěch zoo v anglickém Chesteru: Trojčata vzácného tygra sumaterského

28.01.2015 - Martin Reichman

Zoologická zahrada v anglickém Chesteru hlásí výjimečný přírůstek, na počátku ledna se zde narodila trojčata tygra sumaterského


Reklama

Tento nejmenší druh tygra patří mezi kriticky ohrožené šelmy, odhaduje se, že tropické pralesy indonéské Sumatry obývá posledních 400 až 500 kusů. Za nízkou populací tygra sumaterského ve volné přírodě je podle odborníků rychlé odlesňování a ztráta jejich přirozeného prostředí. Svůj nezanedbatelný podíl na úbytku tygrů má také rozšířené pytláctví.

TIP: Tygři sumaterští čelí další hrozbě: Propukla epidemie psinky?

Podle Jaroslava Jasinka, chovatele šelem z brněnské zoo, mají téměř měsíční trojčata z anglického Chesteru své nejkritičtější dny za sebou. Pro jejich přežití jsou podle něj nejdůležitější zhruba první dva týdny po narození. V Česku lze tygra sumaterského spatřit hned v několika zahradách – v Brně, Praze, Ústí nad Labem a v Jihlavě. Poslední mládě sumaterského tygra se v tuzemsku narodilo v roce 2013 v pražské zoo, například v Brně ale na nový tygří přírůstek čekají již od roku 1996.

  • Zdroj textu:

    metro.co.uk

  • Zdroj fotografií: Chester Zoo

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Dnešní život se odehrává v sedě

Věda
Reklama

Kresba pratura ze 16. století. Poslední kus pratura uhynul v roce 1627.

Příroda

Loni probíhal na ISS experiment s cílem pochopit, jak se tělo přizpůsobuje mimozemskému prostředí. Hlavu a hruď astronautky Anne McClainové pokrývá několik senzorů sbírajících data o cirkadiánních rytmech.

Vesmír

Zaniklou obec dnes připomínají nově vysázené aleje i fotografie původních domů rozeseté v krajině. Na místo, kde kdysi stávala obec Fukov, upomíná také dřevěný kříž.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907