Užasný pohled na Dallas: Mrakodrapy jako v bavlnce

12.12.2014 - Martin Reichman


Reklama

Vskutku unikátní podívanou nabídl americký Dallas fotografovi Justinu Terveenovi. Město typické tyčícími se věžemi mrakodrapů přikryla v úterý brzy po ránu hustá peřina bílé mlhy, z níž vykukovaly jen špičky nejvyšších budov. Snímek pořízený ze 71 patra budovy Bank of America zachycuje vrcholky Fountain Place, Museum Tower, Cityplace Tower (zcela nahoře), Trammell Crow Center, Ross Tower (dole), Chase Tower (nahoře vpravo) a KPMG Centre.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Justin Terveen

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Trénink s hologramem

Věda

Milovníci rozpálených skal

Kozorožec núbijský (Capra nubiana) je jediným druhem kozorožce, jenž je adaptován pro život v horkých a suchých oblastech. Žije v horských regionech severovýchodní Afriky a na Středním východě v nadmořských výškách do 3 000 metrů, kde si vybírá ty nejodlehlejší, nejvyšší a nejstrmější skalní stěny. V rámci tohoto druhu je velmi výrazný pohlavní dimorfismus – samci váží kolem 60 kilogramů a dorůstají délky kolem 125 cm, zatímco samice jsou maximálně kolem 30 kg těžké a ne delší než 105 cm. Vroubené rohy samců mohou být až 120 cm dlouhé a docházejí uplatnění při bojích o dominanci. Jejich srážky ale jen zřídka končí zraněním. (foto: Shutterstock)

Příroda

Slunce pohledem americké obervatoře Solar Dynamics Observatory z února 2015. (foto: NASA/SDO, CC0)

Vesmír

Představa létající lodě Sky Cruise (foto: Profimedia, Hashem Al-Ghaili)

Revue

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907