V Amsterdamu chtějí postavit 3D tištěný most z oceli

18.06.2015 - Stanislav Mihulka

Roboti se 3D tiskárnami společnosti MX3D vytisknou most z oceli přímo na místě


Reklama

Startup MX3D se zaměřuje na 3D tisk z kovů a pryskyřic jen tak volně v prostoru, aniž by k tomu potřebovali složité podpůrné struktury. S pomocí robotických 3D tiskáren zamýšlejí tisknout rozmanité elegantní a zároveň funkční objekty.

Média teď zaujal jejich plán vytvořit někde v Amsterdamu 3D tištěný ocelový most. Tak jak mají MX3D ve zvyku, chtějí i tento most v Amsterdamu vytisknout přímo na místě, volně ve vzduchu. Jejich roboti budou ve spojení s pokročilou svářečkou 3D tisknout most z nové kompozitní oceli, kterou vyvinuli na Delftské univerzitě. Most bude pevný, jako kdyby byl z běžné oceli.

3D tisk společnosti MX3D je výjimečný v tom, že není omezený v prostoru. Jejich roboti se 3D tiskárnami se mohou pohybovat prakticky ve všech směrech a vytisknout přitom spoustu podivuhodných věcí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Tech Xplore, MX3D

  • Zdroj fotografií: MX3D

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907