V Číně se potopila loď s 458 lidmi na palubě. Zachránit se podařilo jen 15 cestujících

03.06.2015 - Martin Reichman

Na jihočínské řece Jang-c-ťiang se v pondělí v noci potopila osobní loď se 458 lidmi na palubě. Z vody se podařilo vytáhnout jen 15 cestujících a nejméně pět lidí při nehodě zahynulo. Potápějící loď opustil i kapitán


Reklama

Většina cestujících je ve věku 50 až 80 let a nejmladším pasažérem je tříleté dítě. Záchranné práce nadále pokračují, komplikuje je ale silný vítr a vydatný déšť. Podílí se na nich 150 plavidel a 4 tisíce záchranářů. Z trupu převrácené lodi je prý slyšet klepání a volání o pomoc

Východní hvězda, jak se potopená loď jmenuje, se podle kapitána potopila během několika minut a většina cestujících v té době spala. Příčinou nehody je podle prvních zpráv extrémně špatné počasí. Loď mířila z města Nan-ťing do 1 500 kilometrů vzdáleného Čchung-čchingu. Podle čínských úřadů jde o jedno z nejhorších neštěstí za poslední roky.

Reklama

  • Zdroj textu:

    BBC, AP

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Před 130 až 115 tisíci lety zase na našem území panovalo vlhké středomořské podnebí. Hladina moře v té době stoupla natolik, že se ze Skandinávie stal ostrov.

Zajímavosti

Sameček anolise se snaží zastrašit vetřelce roztažením velkého kožního laloku.

Příroda
Věda

Opičí neštovice jsou onemocněním vyvolaným virem rodu Ortopoxvirus z čeledi Poxviridae. Virus se obvykle na člověka přenáší kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů. 

Věda

Nejvyhlášenějším resortem pro římskou smetánku bylo v antice Baiae.

Historie

První tank Heavy Mark I měl osmičlennou osádku, přičemž polovinu zaměstnaly motory a řízení stroje.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907