V čínské restauraci vás obslouží roboti

01.12.2014 - Martin Reichman


Reklama

Dvojici robotů si do své restaurace pořídil její majitel Lu Dike a nejedná se rozhodně o levnou pracovní sílu. Za každého robota musel zaplatit 60 tisíc čínských jüanů, tedy v přepočtu zhruba 216 tisíc korun. Roboti umí roznášet jídlo ke stolům a zvládají i 40 nejběžnějších frází, umí například přivítat příchozí zákazníky, popřát dobrou chuť nebo reagovat na objednávky. Restauratér si od robotických posil slibuje především vyšší návštěvnost svého podniku.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907